Статті
Статті
Чи виконуємо заповіти українських героїв? PDF Друк
Статті - Історія
Вівторок, 04 травня 2010 23:16

Уривок з книги. Ілько Борщак, Рене Мартель: Іван Мазепа (видання 1931 року).

Україна, Мазепа! Два слова, повні споминів для всіх, що задумуються над історією Східної Європи. Багато менше промовляють вони до уяви загалу на Заході Європи. Україна для більшості - це мрячний, хоч і привабливий образ, мрійлива літня ніч, з низьким похмурим небом, де розсіяні великі, ясні зорі, якийсь невиразний малюнок, на який чужинцеві важко наложити рамки часу та простору.

Детальніше...
 
Українська народна самооборона PDF Друк
Статті - Історія
Понеділок, 03 травня 2010 13:16

Гей, хлопці-молодці, не гайтесь,
              спішіть,
      Ставайте при нашім прапорі!
      Богдан Лепкий   
Після кінцевої втрати будь-яких атрибутів української державності - політичних, військових, економічних, культурних, гостро постало питання самоорганізації українського населення, української нації. Не дивлячись на спроби дискредитації  створення загонів самооборони, така ідея є надзвичайно актуальною в цьому часі. Вже дана належна оцінка фальшивій, комсомольській самообороні Луценка як і колишнім продажно-сексотським "лідерам" УНСО - О.Вітовичу, Д.Корчинському, Е.Коваленку,  А.Шкілю.
Нижче подається історична довідка, що стосується одного з багатьох успішних прикладів самоорганізації українців.

Детальніше...
 
Оманливе мовчання нації PDF Друк
Статті - Політика
Понеділок, 03 травня 2010 00:04

Не підуть українці на новий Майдан від своїх садків вишневих, де їм так приємно лежати у тіні і слухати, як співають ідучи дівчата - та ні, не підуть, з майданами вже покінчено. Не вірять вони вицвілим помаранчевим лідерам, від яких уже нудить.
Що стосується вицвілих горе-лідерів, то це правда. А що стосується нових майданів, то усе це абсолютна брехня, яка розповсюджується: а) деморалізованими українцями-"все пропало" 2) провокаторами, завдання яких - цю деморалізацію посіяти.

Детальніше...
 
Душ фальшивих добрії пориви PDF Друк
Статті - Політика
Неділя, 02 травня 2010 23:31

В боротьбі за владний олімп, за місце під сонцем представники мафіозно-олігархічних кланів оприлюдннють, часом, варті уваги факти і думки, які розкривають сутність антиукраїнської влади.

Детальніше...
 
Експерти розвіюють міф про найдешевший у Європі газ для України PDF Друк
Статті - Політика
Четвер, 29 квітня 2010 19:20

Газ дешевий. Але чи надовго?
Янукович і Азаров запевняють, що в обмін на ЧФ у Севастополі отримали найдешевший газ у Європі. Завдяки знижкам президент і прем'єр обіцяють «піднімати економіку». Однак ця «дешевизна», кажуть експерти, є лише міфом.

Детальніше...
 
Шухевич пише відкритого листа Януковичу PDF Друк
Статті - Політика
П'ятниця, 23 квітня 2010 03:39

Касаційну скаргу до Верховного суду та відкритого листа до Президента України Віктора Януковича має намір подати син головнокомандуючого УПА Юрій Шухевич, який вважає, що рішення Донецького адміністративного апеляційного суду у справі позбавлення Романа Шухевича звання Героя України було протизаконним.

Детальніше...
 
Здійснення проекту "Янукович-Тимошенко" триває PDF Друк
Статті - Політика
П'ятниця, 23 квітня 2010 03:31

До останніх домовленостей Януковича і Медведєва призвела Тимошенко. Предтечею всіх вчорашніх домовленостей українського і російського президентів були газові контракти, підписані попереднім урядом в січні 2009. Тобто не треба було в минулому році доводити ситуацію до того, що було в українській газовій сфері. Про це  22 квітня  повідомив колишній представник Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський, коментуючи домовленість Януковича і Медведєва про 30% знижку на газ в обмін на продовження на 25 років базування ЧФ у Криму.

Детальніше...
 
Походження назви "Україна" PDF Друк
Статті - Історія
Вівторок, 20 квітня 2010 23:05

Олексій Братко-Кутинський

Мова являє собою складний інформаційний аспект феномену України, а саме сиґнальну систему, яка забезпечує взаєморозуміння між її носіями. Отже, мова є основним засобом згуртування етносу, його розвитку і, зрештою, його самоусвідомлення як нації.

Детальніше...
 
Наступ Москви зупини ТИ ! PDF Друк
Статті - Політика
Понеділок, 19 квітня 2010 23:12

Маркіян Гудз,
громадська ініціатива "Український Національний Збір"

Вже не вперше за останні півтора місяці Янукович скасовує свій візит до Львова. Що ж, скажемо в його стилі: "Боїться, значить поважає".
Тисячі львів'ян 19 квітня готові були гідно дати відсіч антиукраїнським проявам і виявити волю українського народу під гаслами "Бандера - наш Герой!", "Наступ Москви зупини ТИ!", "Геть Табачніка-Сєміноженка з України!", "Геть російський флот з України!", "НІ неосталінізму-неонацизму!", "Україні бути українською".

Детальніше...
 
Камо грядеши, Україно? PDF Друк
Статті - Політика
Середа, 14 квітня 2010 18:52

Сьогодні Україна спить. Приспані українці, що далися ошукати себе солоденькими казочками про „суспільство рівних можливостей”, „демократичний вибір”, „ліберальні цінності”, „політичну націю”, „злагоду”, „потребу об’єднатися” тощо, так і не спромоглися перетворити себе на Націю в справжньому сенсі цього поняття, тобто високорозвинуту моноетнічну і монокультурну спільноту, здатну визначати, чітко усвідомлювати, ставити перед собою і розв’язувати власними силами цивілізаційні завдання.

Детальніше...
 
Імперська трансформація PDF Друк
Статті - Історія
Неділя, 11 квітня 2010 19:07

Микола Петренко, письменник

То на якій же війні ми воювали?
Наближається примітна дата, не кругла, та все ж: 65?річчя з дня закінчення війни. І знову суспільство хвилюватиме полеміка: якої війни? Звичайно, Вітчизняної! – заявлятимуть насамперед її учасники. Та ні, Другої світової! – тут уже до дебатів долучаться не лише учасники.

Детальніше...
 
Зупинимо катастрофу PDF Друк
Статті - Політика
Вівторок, 06 квітня 2010 14:10

Старше покоління зі шкільних часів пам’ятає те, що технічно відстала Російська імперія була житницею Європи, “сором’язливо” забуваючи додати, що тією житницею була саме Україна, колонія імперії.

Детальніше...
 
Доба українства, росіяк і нацменів або пора національного самозахисту PDF Друк
Статті - Політика
Понеділок, 29 березня 2010 09:31

Володимир Сватенко, громадський діяч,
історик-дослідник, письменник, м.Харків

Велику справу відродження  української нації кожен  свідомий  українець  має розглядати  тільки в контексті  завдань , котрі сьогодні гостро  постають перед незалежною Україною. Кожен період у житті будь-якої держави  багата вона чи бідна, вільна чи залежна од когось, має стабільну чи зруйновану економіку    неминуче позначається  «своїми» внутрішніми і зовнішніми політичними , економічними чи  суспільними проблемами. У цьому плані Україна, зважаючи на її становлення,  є особливою державою – вона, вважай, лише два десятиліття тому , як здобула свою незалежність. 

Детальніше...
 
НІ антиукраїнській владі! Геть Табачніка! PDF Друк
Статті - Політика
Середа, 24 березня 2010 00:06

23 березня 2010 року близько 10 тисяч студентів вимагали у Львові усунення з посади міністра освіти і науки Дмітрія Табачніка. Відрадно, що акції набувають організованого характеру. Здійснюється координація діяльності між численними ініціаторами спротиву українофобській владі. Це говорить про готовність українського суспільства дати відсіч антиукраїнським силам.

Детальніше...
 
Біля витоків другої світової... PDF Друк
Статті - Політика
Неділя, 21 березня 2010 18:06

altІгор Лосєв, "Флот України"

Оскільки в цьому році відзначатиметься 65-та річниця закінчення Другої світової війни, то знову актуалізуються питання про її витоки та ініціаторів. А це означає, що ніяк не обминути як натхненників Мюнхенської змови 1938 року — Англію і Францію, що віддали Гітлеру на поталу демократичну Чехословаччину, так і СРСР, що пактом Молотова–Ріббентропа віддав на поталу решту Європи і дав сигнал до початку світової війни у вересні 1939 року.

Детальніше...
 
Кваліфікація злочину Голодомору 1932-1933 років в Україні згідно з міжнародним правом PDF Друк
Статті - Політика
П'ятниця, 19 березня 2010 11:55

Мирослава Антонович, доктор права,
завідувачка кафедри міжнародного права і спеціальних правових наук Національного університету "Києво-Могилянська академія"

 У статті доводиться, що Голодомор 1932-1933 років в Україні був злочином геноциду згідно з міжнародним правом. Він мав усі складові злочину геноциду згідно з визначенням його в Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду і покарання за нього 1948 р., а саме:  намір знищити цілком або частково національну чи етнічну групу, ідентифікація жертв як частини українського народу та встановлення вини. Оскільки геноцид становить злочин не лише згідно з міжнародним договірним правом, а й згідно з міжнародним звичаєвим правом і є імперативною нормою jus cogens, яка має зворотну силу в часі, поняття геноциду цілком може бути застосоване до злочину Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Детальніше...
 
Чи наші це уряди? PDF Друк
Статті - Політика
Четвер, 18 березня 2010 16:18

Дев’ятнадцять років незалежності. Мало це чи багато? Якщо порівнювати те, що встигли зробити за цей відрізок часу наші близькі сусіди такі, як прибалтійські країни, Польща, Словакія та інші, то порівняння буде не на нашу користь. Порівнювати роботу російських урядів з урядами, що були за минулий час в Україні недоречно.

Детальніше...
 
Антиукраїнський реванш не відбудеться !!! PDF Друк
Статті - Політика
Неділя, 14 березня 2010 01:45

alt Подолати мракобісся - наш спільний обов'язок, обов'язок кожного українця. Всеукраїнська громадська організація "Товариство відродження української нації" (ВГО "ТВУН") веде активну діяльність за усунення Дмітрія Табачніка з поста міністра освіти і науки. З ідентичними ініціативами виступили: ГПО "Галицький вибір", ВМГО "Національний альянс", Об'єднання національно-патріотичних сил Львівщини, Тернопільська молодіжна міська рада, Українська народна рада, ОУН(б), партії "За Україну", УНА-УНСО, "Наша Україна", КУН, УНП...

Детальніше...
 
Голодомор 1932-33 рр. на Північному Кавказі як геноцид української спільноти регіону PDF Друк
Статті - Політика
Субота, 13 березня 2010 23:12

Олексій Курінний,
старший викладач кафедри міжнародного права і спеціальних правових наук Національного університету "Києво-Могилянська академія", експерт Ценру політико-правових реформ

Дослідження присвячене проблемі визнання Голодомору 1932-1933 рр. на Північному Кавказі в якості спланованого геноциду української спільноти регіону. Даний геноцид супроводжувався протиправними діями, що носили характер лінгвоциду та знищення української автентичної культури Північного Кавказу і, зокрема, Кубані. Наведені у дослідженні докази цих злочинів проти людства підтверджують наміри щодо знищення й дезорганізації української іредентної спільноти Північного Кавказу як суб’єкту колективних прав людини включно із правом на самовизначення аж до виходу зі складу радянської Росії.

Детальніше...
 
Їх душі просять правду зберегти PDF Друк
Статті - Політика
Субота, 13 березня 2010 00:14

altЗоряна Кузик,
викладач кафедри фотограмметрії та геоінформатики НУ "Львівська політехніка"

У статті висвітлюється тема політичних репресій на Західній Україні у 40-50-х роках 20 століття. 17 осіб найближчої родини стали невинними жертвами комуністичного режиму. Вони були засуджені, закатовані, вигнані, переслідувані та позбавлені майна. Ця родина зазнала непоправних втрат. Це є приклад геноциду української нації.

Детальніше...
 
На чий млин лиє воду "Бульвар Гордона"? PDF Друк
Статті - Політика
Четвер, 11 березня 2010 00:58

або, Чи співпрацював би видатний єврейський націоналіст Володимир Жаботинський з бандерівцями?

Олександр Вівчарик, м.Сміла

„Бульвар Гордона” – щотижнева загальноукраїнська газета, яку ТОВ „Видавничий Дім „Схили Дніпра” видає з квітня 2005 року. Отже, можна навіть сказати, що народжена вона загальноукраїнським піднесенням і демократичною атмосферою Помаранчевої революції. Не дивно, що замість епіграфу у ній красується напис: „Газета про людей і для людей”. Звучить гарно. Шкода тільки, що для людей російськомовних. Бо виходить російською мовою і україномовного варіанту не має.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 41 42 43 44 45 Наступна > Кінець >>