Статті
Статті
Мовний простір Донбасу: чи є українська мова державною? PDF Друк
Статті - Політика
Субота, 06 березня 2010 10:53

Володимир Алтухов,м. Донецьк,
Донецький національний технічний університет


Мова є одним із вирішальних чинників національної самобутності народу, визначальною ознакою держави. українська мова сприяє утвердженню і зміцненню незалежної України, є найдієвішим фактором об'єднання людності в межах однієї держави.

Детальніше...
 
Нас знищують - мусимо боротись PDF Друк
Статті - Політика
П'ятниця, 05 березня 2010 23:23

Петро Остапчук, священник УАПЦ
(духівник рівненського козацтва, голова Рівненської обласної громадської організації з проблем сім'ї, член Національної спілки журналістів України, винахідник, композитор.)

(стаття оновлена 16.12.2010 р.)
Більшість людей не знають про «світовий уряд хасидсько-парамасонської групи», загрозу рабства та знищення, хоча про це вже не мало написано. Коротко, історія сіонізму та становлення світового уряду є така…

Детальніше...
 
Головні таємниці голодомору PDF Друк
Статті - Політика
Неділя, 21 лютого 2010 03:46

Олександр Крамаренко — заслужений журналіст України,
кореспондент газети “Гривна-Плюс” (м. Луганськ).

Сьогодні тема Голодомору в Україні звелася до банальної полеміки серед політиків щодо того, був то геноцид українців чи ні. Тема стає вже дещо набридливою навіть для тих наших співгромадян, хто вважає голод 1933 року в Україні геноцидом. Ті ж, хто заперечував це, ще з самого початку полеміки радили своїм опонентам взагалі не педалювати цю тему. Таким чином, немає нічого дивного в тому, що вона сьогодні вже зійшла на маргінес нашої суспільної думки, на велику радість усіх “єдінодушних” російських опонентів визнання геноциду українців.

Детальніше...
 
Офіційне визнання борців за волю України відбулося! PDF Друк
Статті - Політика
П'ятниця, 19 лютого 2010 00:49

    Олекса Чорнота, правозахисник

Коли через тиждень після проголошення Президентом України свого Указу  № 46 про присвоєння провідникові ОУН Степанові Бандері звання Герой України, Віктор Ющенко під час урочистостей з нагоди бою під Крутами виголосив 29 січня 2010 року свій Указ № 75 «Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті», то відразу після цього в різноманітних ЗМІ з’явилося безліч критичних коментарів як від ворогів України, що не було несподіванкою, так і від усіляких «щироукраїнців», які вважають «несвоєчасним» цей Указ Президента України Віктора Ющенка.

Детальніше...
 
Переговори НКДБ з Романом Шухевичем у 1945 і 1948 роках: чи було можливе порозуміння? PDF Друк
Статті - Історія
Середа, 17 лютого 2010 09:59

Володимир Ковальчук,
кандидат історичних наук, консультант Галузевого державного архіву Служби безпеки України, науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства
ім. М.С. Грушевського НАН України

Представники Організації українських націоналістів-бандерівців (далі – ОУН(б) і Української повстанчої армії (далі – УПА) у роки Другої світової війни контактували з військово-політичними формуваннями та державними інституціями найширшого спектру. Доводилося домовлятися не тільки з польськими, румунськими, угорськими, хорватськими націоналістами. Інколи робилися спроби “наведення мостів” з такими антагоністами як радянські партизани, російські власівці, німецьке СД. Хоча такі тактичні контакти, безумовно, шансу на стратегічну перспективу не мали, проте свій слід у історії вони залишили. Про це не потрібно забувати, але і переоцінювати також їх не слід.

Детальніше...
 
Так хто ж здійснював геноцид укранців? PDF Друк
Статті - Політика
Неділя, 14 лютого 2010 18:46

Василь Яременко

Рано чи пізно, а геноцид українців у часи єврейської державності 1918–1938 pp. в Україні та Радянському Союзі буде визнано, а значить будуть названі поіменно його організатори, виконавці та сьогоденні відповідачі.

Детальніше...
 
Увічнення пам'яті жертв голодомору-33: регіональні (і не тільки) проблеми PDF Друк
Статті - Політика
Четвер, 11 лютого 2010 22:10

Ірина Магрицька, канд. філол. наук,
доцент Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Луганськ)

У жовтні 2007 року автора цієї статті як представника громадськості було запрошено до участі в другому засіданні Координаційної ради з питань підготовки заходів до 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років. Цей захід відбувся в Харківській юридичній академії імені Ярослава Мудрого. Слухаючи тоді виступ Віктора Ющенка, подумалося: ну не може людина, яка не пропустила найбільшу українську трагедію через власний розум і серце, не усвідомила державотворчої значущості відновлення історичної пам’яті в українців, говорити про Голодомор так проникливо і щиро, як робить це Президент України. І лише байдужа, аморальна або політично заангажована людина не погодиться з тим, що висловлював він щодо цього абсолютно правильні думки.

Детальніше...
 
На сповіді PDF Друк
Статті - Політика
Понеділок, 08 лютого 2010 01:52

altЕліта нації, Провідник нації. Одні розмови, розмови, балачки. А як дійшло до діла - ми відступили.
Щоб бути лідером, потрібно мати талант, а ще потрібно ним стати.
Віктор Ющенко дозрів до такого моменту, до такого стану.
Ми, в свою чергу, не зуміли перебороти себе, а збираємося боротися з ворогами...
Ми вишукували його помилки і бездарно тішилися. Ми не бачили власних помилок, зате не втрачали найменшої нагоди плюнути на президента, Українського Президента.

Детальніше...
 
Репресії проти учнівської молоді м.Рівного PDF Друк
Статті - Історія
Субота, 06 лютого 2010 19:12

Андрій Климчук,
голова РОМГО «РМК», Керівник Просвітнього відділу МА МГО «УНК» м.Рівне

В 40 - 50 – х роках рух опору набув нових форм і методів боротьби. Серед таких, що виступали проти тоталітаризму радянської системи були й зовсім юні учасники боротьби. Зокрема, в Рівному в той час діяла підпільна молодіжна націоналістична організація. Ця організація складалася із старшокласників рівненських шкіл №1 та № 2:  Ярослава Клепача, Степана Куйбіди, В'ячеслава Новака, Олександра Омельчука, Людмили Негребецької, Лідії Дзівак, Георгія Безсонова, Раїси Судик, Володимира Кулія та інших.

Детальніше...
 
"Спам'ятайте запроданців! Спам'ятаймося і станьмо європейським народом, не бидлом, не біомасою!" PDF Друк
Статті - Політика
Середа, 03 лютого 2010 20:44

31 січня 2010 року у Львові відбулося народне віче «Вибори у 2010 р. президента України». Подаємо непрочитані записки учасників до організаторів віча.

Детальніше...
 
Українська національна ідея: нотатки не академіка PDF Друк
Статті - Історія
П'ятниця, 29 січня 2010 20:37

altАналізуючи феномен східних "економічних див" вчені дійшли до висновку, що їх причини потрібно шукати у вкрай "тонких матеріях" – в сакральних, архетипічних витоках націй та їх виявленні в соціумі у вигляді національної ідеї.
Знаменними історичними явищами новітнього часу стали глобальні зрушення, пов'язані із так званими "дивами": японським, південнокорейським, китайським, малайзійським, сінгапурським, в'єтнамським. Йдеться про значні стрибки національних економік, які фактично змінили місце та роль низки країн Сходу у сучасному світі, значно потіснили західні держави, включаючи США та країни Європейського Союзу на світових ринках, у технологічній гонці, накопиченні валютно-фінансових резервів, створенні транснаціональних корпорацій.

Детальніше...
 
Драстуйте, Вікторе Андрійовичу! PDF Друк
Статті - Політика
Субота, 23 січня 2010 20:25

Василь ЧЕПУРНИЙ

Віктор Ющенко не програв. Адже його колега - польський Лєх Валєнса свого часу ставав президентом з 80 відсотками "за", а програвав з ганебним 1 відсотком. Порівняйте з цифрами Ющенка.

Детальніше...
 
Таке болюче питання єдності PDF Друк
Статті - Політика
П'ятниця, 22 січня 2010 13:32

alt
22 січня українське суспільство відзначає свято єдності , а саме День Злуки , день Соборності.  Цей день єднає всіх  українців незалежно від місць проживання. І слобожани з Донецька і галичани зі Львова - це діти одного народу – великого, щирого, працьовитого, мужнього і високо шляхетного .

Детальніше...
 
"Типовий українець" PDF Друк
Статті - Політика
Понеділок, 18 січня 2010 19:33

Євген МаланюкЗа набої в стінах Софії,

За прокляту скруту Крут

Хай московське серце Росії

Половецькі пси роздеруть!

Це прокляття принца крові, онука потомственного козака та Чорногорської принцеси, поета, адьютанта начальника штабу УНР, поручика Євгена Маланюка має палахкотіти в серці і думці кожного українця, і насамперед молодого українця!

Детальніше...
 
Роль української молоді в державотворенні PDF Друк
Статті - Історія
Понеділок, 18 січня 2010 00:27
 
“В процесі кристалізації української особистості покрутянського стилю роль міцного каталізатора відіграли січові стрільці...”
Євген Маланюк,”Крути – народини нового українця”
Детальніше...
 
Храм чи авгієві конюшні? PDF Друк
Статті - Політика
Субота, 16 січня 2010 12:56

“Ми вільні вже, а чи розкуті, а чи щасливі?
Підождім – куди ведуть нові манкурти, куди ведуть нові вожді?
Не рік, не два – вже понад десять, немов Сусанін ворогів,
Ведуть народ куди прийдеться – все без доріг і берегів.
Поводирів цих, торбохватів, що вже було!..”

Так скрушно констатував дивний стан української дійсності лікар Анатолій Лясковський у своєму вірші з нагоди чергових виборів до Верховної ради України 2002 року.

Детальніше...
 
Церква і нація PDF Друк
Статті - Історія
Субота, 16 січня 2010 00:12

Василь СОЛОМКО,
член Національної Спілки театральних діячів України

Києво-Печерська лавра, відбудована, але не звільнена
Попередній голова Харківської міської адміністрації, відповідно «Указу Президента України від 4 березня 1992 року про заходи по поверненню релігійним  організаціям культового майна», висловив думку, що з поверненням Успенського собору (теперішній Будинок органної музики) Харківській єпархії Московського патріархату, восторжествує історична справедливість…

Детальніше...
 
СКАНДАЛ. До справи про загрозу видачі Україною Росії чеченського біженця Ахмеда Чатаєва PDF Друк
Статті - Політика
Неділя, 10 січня 2010 00:19

Джохар Дудаєв - 1-й Президент Чеченської республіки ІчкеріяРосійські окупанти по-звірячому катують і вбивають чеченських заручників
Правозахисні організації давно й однозначно, на фактичному матеріалі довели, що російська влада в особі ФСБ, ГРУ, МВС та інших т.зв. «Силових структур» займається звірячими катуваннями та жахливими вбивствами з демонстративною жорстокістю чеченських заручників.
Отримати фактичні матеріали про звірства російських окупантів можна, наприклад, у правозахисної організації «Меморіал» (http://www.memo.ru/), яка має велику базу даних з цієї теми.

Ми вкажемо лише на деякі факти злочинів кремлівського режиму проти людяності, які ясно свідчать про неприпустимість видачі чеченських біженців Росії, тому що їм загрожують страждання і неминуча смерть від звірячих фізичних тортур і насильства з боку спецслужб РФ.

Детальніше...
 
Тарута і Гайдук залежні від Росії PDF Друк
Статті - Політика
Субота, 09 січня 2010 22:00

Росіяни купують українські металургійні активи. Одна з найбільших українських металургійних компаній Індустріальний союз Донбасу (ІСД) може перейти під контроль російського бізнесу.

Детальніше...
 
Що пов'язує Тимошенко з кримінальним авторитетом? PDF Друк
Статті - Політика
Четвер, 07 січня 2010 00:03

Початок і... кінець ЛАЗуВідкритий лист Прем’єр-міністру України п.Ю.Тимошенко
Шановна Юліє Володимирівно! Як нам, працівникам, ветеранам і акціонерам Львівського автобусного заводу (ВАТ «ЛАЗ»), яких нараховується більше 76 тисяч осіб, зрозуміти Вас. По телебаченню, в пресі передають Ваші заяви, що Ви відстоюєте справедливість, що ставши Президентом України, Ви повернете незаконно приватизовані заводи, фабрики та інші установи до державної власності, але на ділі Ви, чомусь, сприяєте знищенню економіки України.

Детальніше...
 
Степан Бандера - солдат і Провідник PDF Друк
Статті - Політика
Субота, 02 січня 2010 01:39

Ярослав Сватко

Сторіччя Степана Бандери було хорошою нагодою для оприлюднення багатьох документів, раніше відомих лише вузькому колу дослідників. Також воно було нагодою ще раз переосмислити місце лідера і символа революційної ОУН у визвольній боротьбі українського народу.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 41 42 43 44 45 Наступна > Кінець >>