Статті
Примус до мислення PDF Друк
Статті - Головна
Четвер, 02 лютого 2012 15:16

Пілсудський, Масарик, Картер... Довіра народу — ось умова, що дозволяє увійти в історію лідером своєї країни

Жорна XX століття перемелювали цілі народи, без жодних сентиментів тасували мільйони людей. Падали імперії, на карті світу з’являлися інші держави. Час великого збурення призвів до краху колоніальної системи, хоча досі залишаються нації, яким не вдалося втілити свої природні прагнення в оболонку держави, а ті, яким удалося це зробити, не можуть позбутися постколоніального статусу... Як ті чи інші події відбилися на долях конкретних народів і дер­жав? Як тим чи іншим національним лідерам вдавалося переламати хід історії, що складався не на користь їхніх держав і націй? Ідея Олекси Підлуцького, автора книжки «25 портретів на тлі епохи», полягала в тому, щоб крізь призму життя й діяльності видатних державних діячів XX століття подивитися на історії їхніх країн.

 
Презентація першого документального фільму про Службу безпеки ОУН PDF Друк
Статті - Головна
Вівторок, 31 січня 2012 23:48

2 лютого о 18:30 в інформаційному агентстві УНІАН (вул. Хрещатик, 4) відбудеться презентація-обговорення першого документального фільму про бандерівську службу безпеки, яка сім років водила за ніс дві найсильніші спецслужби світу ― німецьке гестапо і СД та радянський НКВД.

 
Вища освіта в Україні=Табачник+Луцький+Азаров+міліція... Позиція студентства і ,навіть, деяких ректорів - інша PDF Друк
Статті - Головна
Вівторок, 31 січня 2012 15:30

30 січня голові робочої групи з доопрацювання кабмінівського законопроекту “Про вищу освіту” ректору НТУУ КПІ Михайлу Згуровському були подані пропозиції та зауваження щодо цього документу. Їх надіслали ті, хто ось вже понад рік намагається не допустити, аби цей проект став законом (за цей час один проект вже був відкликаний і з’явився новий), і хто “з боями” проривався то на погоджуальну раду депутатських фракцій Верховної Ради, то на дискусію з прем’єр-міністром.

Першим зауваженням було… підтримати позицію голови робочої групи, висловлену в статті “Чи потрібен новий закон про вищу освіту”, й відкликати розроблений під керівництвом Миколи Азарова законопроект, внести деякі зміни в діючій Закон України “Про вищу освіту” (виключно щодо згаданих у статті Михайла Згуровського першої групи статей, які викликані життям і бажані до прийняття) і розпочати широке експертне та громадське обговорення освітніх проблем, щоб за його наслідками розробити новий законопроект, який справді відповідатиме вимогам сучасності.

 
Креси PDF Друк
Статті - Головна
Понеділок, 30 січня 2012 18:32

Протягом довгого періоду історії термін «креси» несе у собі певне політичне, історичне, культурне та етнічне забарвлення.  Нагадаймо читачам, що кресами поляки, як правило, називають колишні свої східні території, східні окраїни Другої Речі Посполитої, але  у вужчому значенні цього слова, креси – це перш за все сучасна територія Галичини.

 
Молодь вірить в Україну, її не цікавлять проплачені мітинги на могилах героїв PDF Друк
Статті - Головна
Понеділок, 30 січня 2012 17:39

28 січня молодь і пластуни вшанували Героїв Крут. Ініціативна група вирішила поїхати напередодні офіційного дня вшанування, відмовляючись від метушні та політичних акцій.

Розповідають учасники поїздки:

Андрій Ковальов, журналіст (м. Київ)
«Я приїхав до Крут, тому, що з дитинства був вихований на цьому подвизі. Я тут вже вшосте, щороку це стало традиційним «паломництвом». Найбільше мені сподобалась сама ідея, що молодь приїхала вшанувати героїв без пафосу й без політики. Це, насправді цікаво. І люди в Україні мають знати, що є молодь, яку не цікавить партійні справи, проплачені мітинги на могилі героїв. Які від щирого серця приїхали вклонитись героям».

 
Заколот. Влада пресує українські музеї PDF Друк
Статті - Головна
Неділя, 29 січня 2012 11:45

Майже одночасна заміна керівництва провідних закладів свідчить, що цей крок ретельно готували... Логіка чиновників від культури дуже проста. Їм не потрібні на чолі музеїв авторитетні фахові люди, що мають власну думку й уміють захищати свою позицію. Бо вони заважатимуть вирішенню завдань.

 
Як з'ясувалося, президент надав Гінзбург додаткові повноваження для закриття архівів PDF Друк
Статті - Головна
Субота, 28 січня 2012 22:42

«Я б закрила половину архівів», — таку позицію висловила Голова Державної архівної служби Ольга Гінзбург. Примітно, що від учора Президент наділив її додатковими повноваженнями це зробити.

27 січня 2011 року в Укрінформі відбулася прес-конференція керівництва Держархівслужби щодо змін до архівного законодавства, ініційованих службою і проголосованих в першому читанні Верховною Радою України, які викликали широку суспільну дискусію насамперед через наявні факти обмежень в доступі до архівів.

 
В законопроект Табачника "вносити якісь правки це, як мертвому припарки" PDF Друк
Статті - Головна
Четвер, 26 січня 2012 12:05

У вівторок прем'єр-міністр Микола Азаров обговорив на круглому столі урядовий законопроект "Про вищу освіту". Проти його прийняття виступає студентська організація "Відсіч" (уточ.- Громадянський рух "Відсіч" - ВУ). Вимагають відкликати його з парламенту. Одну з представників "Відсічі" Катерину Чепуру запросили  (після тиску студентів-протестувальників - ВУ) на зустріч із Азаровим. Там домовилися створити робочу групу, яка доопрацює законопроект перед голосуванням у Верховній Раді - повідомляє Газета.ua.

 
Крутянська трагедія – героїчний чин нації та непрощений гріх еліти PDF Друк
Статті - Історія
Четвер, 26 січня 2012 02:18

Роковини подвигу українських юнаків у буремні часи української національної революції 1917-21 рр. спонукають не лише віддати шану їх самопожертві, але й спробувати чомусь навчитись у історії. В української історії змагань за суверенність, соборність, державність, генетична пам’ять про що впродовж віків робить нас українцями, нацією. В історії,  тодішні сторінки котрої ми й нині, як колись її творці, не можемо читати «без брому». В історії, якої були позбавлені покоління підрадянської України.

 
Вояк української культури PDF Друк
Статті - Історія
Четвер, 26 січня 2012 02:05

20 січня минуло 115 років з дня народження визначного історіософа, поета, ідеолога українського націоналізму Євгена Маланюка.

На еміграцію він вийшов як старшина Армії УНР, ад'ютант помічника начальника штабу Ділової армії, визначного стратега Василя Тютюнника.

Налітали зловісні птахи,
Доганяли сумний похід,
А потяг ридав: На Захід... На Захід.
На Захід... І услід — реготався Схід.

Як сам він підкреслював, еміграція — це завжди наслідок поразки, тож перший обов'язок еміграції полягав у тому, щоб з'ясувати її причини. Сам Маланюк, і це дуже прикметно, бачив її не так у підступності більшовиків, егоїзмі європейських урядів, бракові військових засобів — зброї чи амуніції, ще якихось зовнішніх причинах, як, навпаки якраз, у власному небажанні вибороти собі волю: «...ми не захистили цієї країни, бо ми її майже не захищали.

 
Молодь вшанує Героїв Крут за день до політшоу PDF Друк
Статті - Головна
Четвер, 26 січня 2012 01:35

Цьогоріч київська молодь вшанує Героїв Крут без політиків. Замість офіційного дня пошанування – 29 січня у неділю, молодь відвідає Крути напередодні – в суботу.

Поїздка проводиться в рамках Всеукраїнської молодіжної кампанії “Пам’ятай про Крути” – kruty.org.ua. Її організатором став пластовий курінь ч. 75 ім. Героїв бою під Крутами.

Як повідомляється на сайті Київського пласту plast.net.ua, збір учасників відбудеться 28-го січня о 8:00 при виході зі ст. м. «Вокзальна». Вартість поїздки – 75 грн. Сюди включається отримання символічного значка, проїзд в обидві сторонни та участь в пейнтбольній тереновій грі.

 
Наступ мікробів PDF Друк
Статті - Головна
Четвер, 26 січня 2012 00:25

Євген Маланюк

Забагато маємо нині явищ, що псують нерви, і лише свідомість заховати їх міцними, змушує редукувати коло спостережень до речей засадничих.

Біда не в тім, що в нашій, далекій від веселощів, дійсності існують молоді і немолоді люди, що культивують в святій простоті оті анахроністичні "парижі” (в каварні "Деляпе” [1]), що з пафосом наївно-щирого снобізму деклямують про "нове” (!) мистецтво, що з натхненням, вартим ліпшого призначення, майструють екзотичні монографії, що творять якийсь підозріло-безжурний світик (щось середнє між циганським табором і жидівським містечком), світик, де існує система своєрідних канонів і критеріїв та не менше своєрідна ієрархія вартостей. Біда не в тім. І не такі болячки перебула історія нашої культури. Що ж значать в порівнянні з ними ці дрібнички? А, зрештою, десь же мусять находити собі вихід продукти розкладу, неминучі в органічнім процесі життя.

 
Активісти Громадянського руху "Відсіч" зірвали організовану виставу для “одобрямсу” законопроекту Табачника PDF Друк
Статті - Головна
Середа, 25 січня 2012 02:27

Обіцяна прем’єр-міністром України Миколою Азаровим зустріч з представниками вищих навчальних закладів без участі Міністерства освіти, науки, молоді і спорту виявилася звичайною виставою для “одобрямсу” кабмінівського законопроекту (№9655), розробленого під керівництвом міністра Дмитра Табачника.

Ця зустріч була ініційована прем’єр-міністром через студентські протести, які відбуваються в Україні вже понад рік в зв’язку з намаганням Дмитра Табачника протягти через Верховну Раду новий закон “Про вищу освіту”. Однак бачити на ініційованій ним зустрічі студентів-протестувальників прем’єр-міністр чомусь не захотів.

 
«Українська молодь – Христові»: діяльність Молодіжного християнського центру під загрозою PDF Друк
Статті - Головна
Середа, 25 січня 2012 01:06

Прес-конференція: 25 січня 2012 р. о 10 год. в приміщені Львівського прес-клубу за адресою пр. Т. Шевченка, 11
Львівська організація «Українська молодь – Христові» (УМХ), заснована Митрополитом Андреєм Шептицьким у 1933 р. з часу відновлення у 1990 році веде безперервну активну діяльність у вихованні християнської молоді і пропагуванні відповідних цінностей у суспільстві.

 
Росії не уникнути відповідальності за окупацію PDF Друк
Статті - Політика
Вівторок, 24 січня 2012 01:09

Парламентська асамблея ОБСЄ запропонувала заснувати один день пам'яті жертв сталінізму і нацизму.

Комітет Парламентської асамблеї ОБСЄ з демократії ухвалив резолюцію "Возз'єднання розділеної Європи", яка прирівнює сталінізм до нацизму і закликає до міжнародного засудження тоталітарних режимів.

В документі від Росії як учасника ОБСЄ вимагають відмовитися від демонстрацій на славу радянського минулого і позбавити від структур, які "прикрашають історію".

 
Забута Незалежність. За один рік до Соборності PDF Друк
Статті - Історія
Понеділок, 23 січня 2012 23:08

Традиційно 22 січня вважаємо Днем Злуки і асоціюється він з річницею об'єднання УНР і ЗУНР в єдину державу. Але рівно за рік до того, 22 січня 1918 року у Києві було проголошено незалежність і суверенність Української Народної Республіки.

Проголошено дослівно "під грім гармат" - на Київ наступали більшовицькі армії, проти яких через тиждень виступив Студентський курінь і був розбитий під Крутами.

У самому Києві тривали бої – на заводі "Арсенал" під впливом більшовицької пропаганди розпочалося повстання, котрому краще пасувала б назва заколоту.

 
Якщо нарід візьметься до роботи і буде громада, то й провідник нації з'явиться PDF Друк
Статті - Головна
Субота, 21 січня 2012 00:46

Зустріч, а тим паче розмова з Архиєпископом Української Греко-католицької Церкви Блаженнішим Любомиром (Гузаром) – наче особливий момент у житті. Завжди складається враження, що ти сидиш поруч більше ніж просто з людиною і не прислухатися до неї – наче злочин… Блаженніший Любомир відповів на запитання УНІАН.

Блаженніший, Різдвяні свята завершуються - і знову ми змушені говорити про те,  що в останні роки втрачається справжня їх суть, бо, як виглядає, люди більше переймаються подарунками і смаколиками на столах... Скажіть, будь ласка, як працює церква в напрямку, аби духовна суть Різдва зберігалася?

 
Громадська акція з нагоди Дня Злуки у Львові PDF Друк
Статті - Головна
П'ятниця, 20 січня 2012 18:00

У День Соборності львів’яни спечуть для гостей з Донеччини тисячу пампухів

22 січня 2012 р. у Львові відбудеться незвичайне святкування Дня Соборності України. На головному залізничному вокзалі львів’яни зустрінуть поїзд №70 «Маріуполь-Львів». Приїжджим роздаватимуть синьо-жовті стрічки, привітальні листівки та заздалегідь приготовані тисячу пампухів.

 
Громадські організації зможуть привести до зміни влади PDF Друк
Статті - Головна
Четвер, 19 січня 2012 22:28

Представник фонду Фрідріха Наумана "За свободу" Манфред Віхман сподівається, що громадські організації зможуть призвести до зміни чинної влади України.

Як повідомляє кореспондент Gazeta.ua, про це він заявив на відкритті міжрегіональної конференції "Самоорганізація громадян — відповідь суспільства на політичну нестабільність".

"Я стежив за тим, що відбувалося в Україні протягом останніх років. І те, що відбулося в країні перевершило всі мої найгірші сподівання. Ми дуже раді, що наш фонд має можливість підтримувати громадські організції, які, можливо, виростуть в опозиції", - заявив він.

 
Студенти-драгоманівці обурені брехнею нардепа Колесніченка і бездіяльністю з цього приводу свого ректора Андрущенка PDF Друк
Статті - Головна
Вівторок, 17 січня 2012 19:21

Нещодавно Народний депутат України від Партії Регіонів Вадим Колесніченко вчергове опублікував у власному блозі (http://blogs.pravda.com.ua/authors/kolesnichenko/4f14247186238/) неправдиву інформацію. Ми не маємо ні права, ні бажання коментувати рішення доктора філологічних наук, професора, проректора з наукової роботи Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов В'ячеслава Ісайовича Теркулова, який у своєму висновку, про що йдеться в статті, підтримав проект закону України "Про засади державної мовної політики".

 
За що борються лідери кримських татар PDF Друк
Статті - Політика
Понеділок, 16 січня 2012 12:24

Філософія життя людей є такою, що старші у своїй діяльності, з часом, мають поступитися молодшим. Вважається, що молодші агресивніші і сильніші, тому заміна відбувається. Навіть, древні скіфи, на своїх виробах, відобразили, на думку багатьох істориків, конфлікт старих і молодих скіфів. Правда, до наших часів, не дійшла звістка, – а хто ж таки, переміг? Добре, коли ця життєва необхідність проходить у нормальний цивілізований спосіб, наприклад, демократично, шляхом виборів.
Якщо, говорити про українську політику в цілому, то, побачимо, що керують країною, старі, ще радянські кадри зі своїми політичними проектами. Як правило, на політичній сцені, міняють одна одну дві комуно-комсомольські олігархічні групи. У свідомості тих людей що при владі, мало патріотизму, відповідальності за долю держави, розуміння того, що вони мають у першу чергу служити громадянам і країні, а не дбати про свою кишеню і пиху. Не говорячи вже про національні інтереси.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>