Статті
Статті
Зміни архівного законодавства: ні - відкритості, так - можливим знищенням архівів? PDF Друк
Статті - Головна
Четвер, 12 січня 2012 00:27

Історики здивовані, чому, взявшись за зміни до архівного законодавства, парламентарі не розглянули питання доступу до архівів. Науковці наполягають на законодавчому закріплені відкритості радянських архівів і побоюються, що Рада створює механізми, які можуть спричинити знищення документів.
У першому читанні Верховна Рада України проголосувала зміни до Закону України “Про Національний архівний фонд та архівні установи”. Загалом позитивно оцінюючи спробу законодавця підійти до змін далекого від вимог сучасності закону, історики надзвичайно стурбовані тим, що найважливішу частину – питання доступу до архівів оминули. 

Детальніше...
 
Трагікомедія: Росія проти Кавказ-Центру PDF Друк
Статті - Головна
Середа, 11 січня 2012 10:47

Сибірський сайт «Бабр» критично оцінив багаторічну, безглузду і свідомо приречену на поразку боротьбу з правдою, яку веде Росія. Сибіряки пишуть:

«Чим далі — тим більше всі серйозні інформаційні структури ховатимуться в «вільній зоні». Добратися з «розборками» до цієї «зони» навряд чи реально.

Російські спецслужби вже 12 років намагаються закрити сайт «Кавказ-Центр», зареєстрований в зоні .com, і абсолютно безуспішно. Історія боротьби Росії з цим сайтом є однією з найбільш трагікомічних в Інтернеті.

Детальніше...
 
Паралельні світи: студенти і влада PDF Друк
Статті - Головна
Середа, 11 січня 2012 01:49

Рішучість студентів зростає. Щоб заявити власну позицію та добитися виконання вимог, вони спромоглися прорватися в хол Верховної Ради. Така подія викликала широкий суспільний відгук.

Саме в цей день, 10 січня, депутати ВР також не нудьгували – грали,  для багатьох з них улюблені ще з рекетирських часів кінця 80-х – початку 90-х минулого століття, „наперстки”. Гра з кримінальним відтінком характеризується одним-єдиним словом – „кидалово”, тобто шахрайство.

Детальніше...
 
Нація прокидається... в оточенні мафії PDF Друк
Статті - Політика
Понеділок, 09 січня 2012 13:47

Нещодавно одна моя родичка порадила кинути все і їхати жити за кордон. Доки не постарів. Доки ще можу заробити. Аргумент її головний: «Ніде не буде гірше, ніж в Україні».

Старшокласник, син патріотичних батьків, прийшов з уроку економічної географії з питанням: «Тату, а правда, що Україна завозить з Польщі яблука?» Батько відповів, що так, а ще – з Єгипту картоплю, з Китаю одяг… Син помовчав і сказав молодіжною мовою : «Треба звалювати з цієї країни!»

Батько намагався пояснити, що ЇМ тільки цього й треба: щоб на родючих українських землях лишилися мільйонів так 20, та й ті були недалекого розуму. Легше управляти і доїти ресурси нашої благодатної землі. Хто ВОНИ?

Детальніше...
 
Традиційне Різдво мало б об’єднати Україну PDF Друк
Статті - Культура
Неділя, 08 січня 2012 22:11

Середньостатистичний луганець Різдво не відзначає. 7 січня для нього – це лише зайвий привід не піти на роботу, вдосталь поїсти олів’є та салату з крабовими паличками, випити пива та горілки. А ще – подивитися по телеку різдвяне шоу з Аллою Пугачовою. Буває, що по під’їзду пройдуться підлітки з «кутею» – півлітровою банкою рисової каші з варенням і мовчки пригостять вас – одною ложкою на всіх, за що ви мусите за це їм дати гроші. Коли питаєш тих хлопців, чому вони не колядують, – кажуть, що не вміють. А от років 10-15 тому в помешкання городян приходили справжні колядники, які навперебій розповідали різдвяні віншівки. Бо тоді у школах викладали українське народознавство. Не стало цього предмету – не стало й колядування.

Детальніше...
 
НІ - деградації освіти! Користуючись святами влада протягує одіозний законопроект "Про вищу освіту" PDF Друк
Статті - Головна
Неділя, 08 січня 2012 01:29

Донедавна з передвиборчої програми нинішнього президента звучали лозунги про покращення життя вже сьогодні. Пацан сказав – пацан зробив! Покращення життя найбільше відчули на собі підприємці, пенсіонери, шахтарі, афганці, чорнобильці та інші. Не обминули "увагою" й студентів: тепер хочуть "покращувати життя" і їм. В цьому на допомогу Гаранту прийшов міністр освіти Табачник. Але не сам, а зі своїм «новим» законопроектом «Про вищу освіту» № 9655 від 28.12.2011 http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=42241

Раніше, подібний законопроект вносили депутати Луцький та Єфремов. Проте через студентські протести, законопроект зняли з реєстрації. Вдавшись до хитрощів: дочекавшись новорічних канікул, коли студенти роз’їхались по домівках, міністр освіти вирішив протягнути свій законопроект, щоб чимшвидше прозвітувати про виконану роботу в напрямку «покращення життя вже сьогодні».

Детальніше...
 
Представник РПЦ Чаплін закликає до війни проти сусідів Росії PDF Друк
Статті - Політика
Неділя, 08 січня 2012 01:11

Ватажок т.з. «синодного відділу по взаєминах церкви і суспільства» чекістської держбанди РПЦ протоєрей Всеволод Чаплін в інтерв'ю «Російській службі новин» публічно закликав до війни проти сусідів Росії і запропонував поголити в армію «оранжевих» опозиціонерів.

За словами Чапліна, Росії необхідно «нарощувати могутню військову присутність» у всіх регіонах, де «люди просять захисту від оранжевих експериментів, від різного штибу кольорових революцій».

Детальніше...
 
„Ніч проти Різдва” PDF Друк
Статті - Історія
П'ятниця, 06 січня 2012 13:49

Це було 1931 року. Тоді на Лівобережній Україні грали оперету „Ніч проти Різдва”. Репертуар виконували російською мовою. І ось десь у жовтні театр попав у Суми. Там його було негайно перейменовано на ДУМТ - Державний Український Музичний Театр і наказано перекласти репертуар на українську мову. Першою оперетою мала бути „Ніч проти Різдва” за Гоголем у переробці Миколи Вороного.

Детальніше...
 
За руйнування старого Києва – в тюрму – Кримінальний кодекс PDF Друк
Статті - Головна
П'ятниця, 06 січня 2012 13:41

Від трьох до восьми років ув’язнення – таке покарання за знищення об’єктів історії та культури передбачає Кримінальний кодекс України. Це на папері. А поки що у Києві інвестори, які господарюють у столичному центрі, руйнують пам’ятки історії і – замість покарання – мають надприбутки від своїх новобудов. Чи можливо застосувати Кримінальний кодекс проти таких інвесторів? Відповіді шукали сьогодні учасники круглого столу в Києві.

Детальніше...
 
Естонія забере трубу у Газпрому PDF Друк
Статті - Головна
П'ятниця, 06 січня 2012 13:11

Уряд Естонії на засіданні 5 січня розглянув проект поправок до закону про природний газ, що передбачає, зокрема, продаж естонським концерном Eesti Gaas, основним власником якого є російський "Газпром", своєї газорозподільчої мережі.

Детальніше...
 
Боротьба з історією продовжується PDF Друк
Статті - Політика
П'ятниця, 06 січня 2012 13:01

Через призму окулярів Дзержинського, або що означають «культпоходи» в    історію
У жовтні на саміті голів урядів СНД у Санкт-Петербурзі підписано угоду про зобов’язання країн-учасниць узгоджувати політику розсекречення колишніх радянських архівів. Досі, нагадаю, такого «культпоходу» в історію не було: кожна країна Співдружності мала право сама визначати, скільки правди про радянську добу мали знати її громадяни. Угода, ініціатором якої виступила Росія, це право нівелює: без згоди партнерів по СНД розсекречувати радянські архіви буде неможливо. Начебто жодної політики, суто запобіжний захід, необхідний для… «забезпечення національної безпеки кожної з держав-учасниць…» та «формуванням єдиних підходів до перегляду секретних відомостей, засекречених у період існування СРСР» (!). Таке пояснення лише посилює впевненість у невмирущості справи «залізного Фелікса»: вивіски «ЧК», «НКВС», «КДБ» начебто вже припали архівним пилом, а дух зловісних катівень ще й досі перекриває доступ до сховищ.

Детальніше...
 
Влада регіоналів вимагає «здатись» «Вертеп» PDF Друк
Статті - Культура
П'ятниця, 06 січня 2012 12:44

Влада регіоналів, тобто Кіровоградська ОДА вимагає «здати» їй виставу «Вертеп», що вже не перший рік йде у Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького. Про це розповіли актори Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького 4 січня під час зустрічі інтелегенції області, яку ініціювала обласна організація Просвіти імені Т.Г. Шевченка. Ну чим панове не цензура? Та ще й чого?

Детальніше...
 
Книга як засіб агресії PDF Друк
Статті - Історія
П'ятниця, 06 січня 2012 11:56

Нещодавно відзначено 20-ту річницю визнання української незалежності Польщею. Ця країна була першою з тих, хто визнав нашу державу. Від того часу українсько-польські стосунки ідуть по висхідній лінії. Однак у середовищі різних польських організацій є особи, які не розуміють важливості дружби двох країн і намагаються всіляко їи перешкодити, витягуючи на поверхню старі історичні міфи та непорозуміння. Водночас українська влада у взаєминах з польською меншістю дотримується норм толерації, великих поступок і повного сприяння для національного розвою. Конкретних прикладів чимало. Про це ми неодноразово писали.

Детальніше...
 
"…О Божий Сину! Глянь оком щирим на Україну!" PDF Друк
Статті - Головна
Четвер, 05 січня 2012 15:09

Протягом багатьох років свято народження Христа сповнювало українців вірою в кращу долю  Вітчизни.

"…Чуєш? Бій вже клекоче. Слухай, слухай – дзвенить коляда…"

Для вояків ОУН-УПА Різдво завжди асоціювалося з надією на національне відродження рідного краю, здобуття Україною своєї державної незалежності. Тому на різдвяних листівках, які вони навіть у тяжких умовах підпілля намагалися виготовляти, щоб вітати друзів та рідних з Доброю Новиною – не лише янголи. Тут люди зі зброєю у руках ідуть поклонитися до скромної карпатської оселі, де Діва у вишиванці поєднала у собі риси їхніх матерів, коханих, сестер… Над хатиною сяє звізда – не радянська п’ятикутна, а ота справжня, Віфлеємська.

Детальніше...
 
Скільки відважних і згуртованих однією ідеєю людей потрібно для великих змін? Досить п'ятьох PDF Друк
Статті - Політика
Четвер, 05 січня 2012 13:35

Право на повстання

Дуже скоро молоді і активні зметикують: якщо потрапити в політику мирним шляхом неможливо, варто стусанами вигнати тих, хто не хоче піти по-доброму

Як відправити на звалище нинішнє покоління українських політиків, замінивши їх принципово іншими? Зауважте - не новими, а саме іншими. Політична система періодично підкидає нам нових персонажів. Але діють вони по-старому. У підсумку нове покоління українських політиків ще небезпечніше і шкідливіше для країни, ніж попереднє. Вони цинічніші, ненаситніші і з більш жорсткою хваткою.

Детальніше...
 
Колядки і щедрівки, які поглинули інформаційний простір СССР PDF Друк
Статті - Головна
Четвер, 05 січня 2012 12:55

Невдовзі після війни, у 1947 році радянський радіоефір раптом завмер. Люди пам‘ятали, що таке могло статися хіба на початку війни. Усе виявилося простіше: на середині передачі хтось із ЦК партії зупинив трансляцію українських різдвяних колядок у виконанні Івана Козловського.
Тоді ж з магазинів по всьому СРСР були вилучені й знищені його платівки. Але рукописи не горять:
http://www.youtube.com/watch?v=gyETGQDKP7c&feature=related

Детальніше...
 
“З невичерпного джерела” PDF Друк
Статті - Головна
Четвер, 05 січня 2012 01:43

Уривок зі статті Степана Бандери з нагоди Різдвяних свят 1957 року.

… Істотною причиною невдачі большевицької інженерії в духовій ділянці є те, що вона натрапила на такі первні в душі людини й народу, яких не можна ні змінити, ні знищити, а яких походження, сила і вплив сягають далі, ніж межа життя і смерти.

Остаточним аргументом большевицької системи, теж у “перевихованні” людей, є смерть, загроза знищення, а далі й безоглядне нищення всіх непокірних і невигідних. Але й цей арґумент не є всесильний.

Проби смерти не витримує те, що є витвором самого життя. А оце мільйони людей, цілі народи в обличчі смерти захищають правди і цінності, які їм дорожчі від самого життя! Бо людська душа походить від Того, Хто споконвіку був перед життям і буде після життя, вічно, а оборона великих правд більше наближає людську душу до Бога, ніж життя.

Детальніше...
 
Націоналізм і релігія PDF Друк
Статті - Головна
Вівторок, 03 січня 2012 22:46

Книжка Олександра Зайцева, Олега Бегена та Василя Стефаніва «Націоналізм і релігія. Греко-Католицька Церква та український націоналістичний рух у Галичині (1920-1930-ті роки)», що побачила світ у Видавництві Українського Католицького Університету (Львів, 2011), справляє якнайкраще враження. Автори належать до нової генерації українських істориків. З таких праць у перспективі може сформуватися оригінальна історична школа УКУ. Відзначимо, що на виданні також зазначений логотип відомого своєю науковою та громадською активністю Центру досліджень визвольного руху. Широке використання невідомих раніше архівних матеріалів, опублікованих документів, різноманітних вітчизняних та зарубіжних історичних праць, формування внемливих концептів, вдало обрана тема, що багато в чому виступає ключем для розуміння цілої доби, налаштованість на подальшу дискусію – всі ці риси вказують на справді професійний підхід до справи.

Детальніше...
 
Несправжнє християнство PDF Друк
Статті - Політика
Вівторок, 03 січня 2012 01:56

Українські урядовці на подячному молебні з нагоди завершення 2011 року під проводом митрополита-україноненависника Агафангела.

Недавно митрополит Одеський Агафангел (він тепер замість хворого митрополита УПЦ МП Володимира) відправляв подячний молебень з нагоди завершення 2011 року. Участь у Молебні взяли Прем'єр-міністр Микола Азаров, Голова Верховної Ради Володимир Литвин, Секретар РНБОУ Раїса Богатирьова, голова КМДА Олександр Попов, урядовці, народні депутати. Чому в молебні не взяли участь єрархи УПЦ КП, УГКЦ, інші християнські конфесії?

Детальніше...
 
Україна має те, що Швейцарія давно втратила PDF Друк
Статті - Головна
Вівторок, 03 січня 2012 00:23

Що ми знаємо про Швайцарію? Переважно буде відповідь: світові банки, смачний шоколад, мальовничі гірські пейзажі і ще, може, згадають про нейтралітет країни. Зате, на жаль, в Україні мало знають про державний устрій цієї країни, її народ, традиції і повсякденне життя. Якраз про це у розмові із швайцарцем українського походження, журналістом-міжнародником, художником і картуністом, фотографом Любомиром Т. Винником.

Детальніше...
 
Опозиція, як і влада, демонструє прагнення бути вічною PDF Друк
Статті - Політика
Понеділок, 02 січня 2012 00:41

Навіть побіжний погляд на політичну ситуацію в Україні викликає великий подив. За надзвичайно сприятливих для опозиції соціально-економічних умов, за масового невдоволення нинішньою владою на заході й сході країни, опозиція демонструє курс моральної і політичної самодискредитації. Нездатність тримати удар, долати найменші перешкоди і водночас цілодобова готовність до змови з владою не можуть додати опозиціонерам симпатій широкого загалу. І тут ідеться вже не про сумнозвісних «тушок» – зрадників, що перекинулися до парламентської більшості, а про, так би мовити, стійких бійців, що залишилися під прапорами БЮТ і НУ-НС.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>