Статті
Статті
Табачник підготував новорічний сюрприз – соціальний студентський вибух PDF Друк
Статті - Головна
Четвер, 29 грудня 2011 18:06

"Стипендіальна реформа" з зареєстрованого вчора у парламенті проекту нового Закону "Про вищу освіту" - це бомба сповільненої дії для влади. Про це стверджують у Всеукраїнській молодіжній організації "Фундація Регіональних Ініціатив" (ФРІ). Молодь впевнена - узаконення студентських стипендій на рівні прожиткового мінімуму під час, або вже після парламентських виборів призведе до масового молодіжного соціального вибуху, зокрема, студентів-"четвірошників".

Детальніше...
 
Ми живемо в державі, де репресивний апарат в рази чисельніший та дорожчий за армію PDF Друк
Статті - Головна
Четвер, 29 грудня 2011 17:50

Амністія за вбивство студента, довічне – за міліціонера.
Прокуратура вимагає довічного ув’язнення для мешканця села Семиполки Віталія Запорожця, який із мисливської рушниці застрелив майора міліції. Хоча односельці кажуть, що міліціонер тероризував їх. Справа навіть не в тому, що вони кажуть, а в тому що роблять: збирають гроші на адвокатів, пікетують суд. Схоже, міліціонер їх таки справді дістав. Сподіваюся, ніхто, крім працівників прокуратури, не буде казати, що міліціонерові дісталося якесь неправильне, бандитське село?..

Детальніше...
 
Знайомтесь: Торгова марка - Азаров PDF Друк
Статті - Політика
Четвер, 29 грудня 2011 02:56

Азаров (чи треба писати АзаровТМ? ) раптом дізнався, що більше половини українців суті реформ не розуміють і звелів підлеглим швиденько йти пояснювати покрокову послідовність змін і, головне, - кінцевий результат. Інтернетом пішло гуляти питання — це Азаров такий розумний чи українці такі дурні, а високопосадовці побігли по ток-шоу. Розказують чітко і ясно: “Всеохопні, системні, глибокі, започатковані Президентом , двадцять одна ”. Правда жоден не витягує з кишені чи айпеда перелік, і не розповідає хто за що відповідає, на скільки відсотків виконано і таке інше. Двадцять одна! - розумному достатньо, дурню все одно.

Але оскільки влада у нас відповідальна, відкрита та прозора, вона заздалегідь створила сайт такого собі Комітету з економічних реформ. Там і склад, і напрями, і — увага! - план-графіки виконання є.

Детальніше...
 
Наша сила у наших традиціях PDF Друк
Статті - Головна
Четвер, 29 грудня 2011 02:13

Людина не повинна прагнути до того,
щоб викреслити минуле з історії лише,
тому що воно не влаштовує її тепер.
ГолдаМейр


Збираючи матеріали до статті «Долі професорів Богословської академії», ще у період розвалу тоталітарної системи і боротьби за відновлення нашої незалежності ми були захоплені високим інтелектуальним і професійним рівнем професорів цього вищого навчального закладу українців Галичини.
Митрополит Андрей Шептицький і майбутній Патріарх Йосиф Сліпий зібрали справжнє гроно вчених і авторитетів богословської науки. Такими були і студенти академії. Спогадів чимало. Ніхто з них не скотився до ідеологічного невігластва чи фанатичних перверзій, ніхто з них не став епігоном вже тоді, модних течій – як ліберальних так і тоталітарних.

Детальніше...
 
Де закінчується націоналізм? PDF Друк
Статті - Політика
Середа, 28 грудня 2011 13:29

На перший погляд може скластися враження, що будь-які розмови про «ідеологію», в тому числі «ідеологію націоналізму» позбавлені сенсу. Адже більшість людей сьогодні переймається гострими соціальними проблемами, шукають їх розв’язку в непростих політичних реаліях. Проте відважуся заявити, що більшість нинішніх суспільних проблем пов’язані саме з поняттям «ідеологія».

Детальніше...
 
"Соціальна справедливість" від влади: Придворний актор Ступка назавжди оселився в державному будинку відпочинку PDF Друк
Статті - Головна
Середа, 28 грудня 2011 12:50

Влада традиційно та щедро роздає блага лояльним до себе артистам. Ось і уславлений актор, Герой України Богдан Ступка назавжди оселиться в державному будинку відпочинку «Конча-Заспа», де уряд виділив для нього приміщення у довічне користування. За інформацію «УНІАН», відповідне розпорядження 26 грудня прийняв Кабінет Міністрів України.

Детальніше...
 
Так, між іншим, – меч князя Святослава підняли з Дніпра… PDF Друк
Статті - Головна
Середа, 28 грудня 2011 03:18

Толерантність? Гаразд, але, по-чесному!
В харківських вузах проводяться лекції на тему: «Толерантність заради миру» .
Лектори в паніці: третина студентів з ними не згодна. Чому? Та тому, що юнь розуміє:  їй на вуха вішають спагетті, бачить різницю між словами і реальністю.  Розглянемо  кілька місцевих ситуацій .

Ситуація №1. Рухівці напередодні Дня вшанування жертв Голодомору, вкотре (!) звернулися до влади з вимогою прибрати скульптурні форми, назви вулиць, що прославляють  вбивць  - Постишева, Косіора, Петровського, Чубаря…  Але у керівника  «Антифашистського комітету» Н.Ройтмана контрпропозиція: перенести бюст Постишева до… Палацу дитячої та юнацької творчості!  Як українці повинні ставитися до Ніссона Менделевича? Це з його боку по-людськи, толерантно?  Так, Постишев, під патронатом НКВС,  відкрив для дітей Палац піонерів, але скільки той нелюдь  дітей та їхніх батьків замордував? А якби хтось запропонував встановити біля єврейської школи №170, яка до речі, утримується коштом всіх харків'ян, -  погруддя Й. Геббельсу? Адже, кульгавий  був батьком  шістьох дітей і на відміну від комуно-фашистів ще у 1935 році визнав Голодомор.  Це було б у межах демократії і плюралізму? Толерантно?  Ні? Тоді, чому подібним принижують українців?  Чому депутат міськради К.Кеворкян іронічно називає Голодомори – голодухами?  Про різню вірмен і Голокост він не дозволяє собі подібну іронію.

Детальніше...
 
Колектив ДонНУ потребує невідкладної підтримки в протистоянні зі ставлеником Табачника PDF Друк
Статті - Головна
Середа, 28 грудня 2011 02:06

Донецький національний університет (ДонНУ) уже півтора роки не має керівника. Триває конфлікт виконувача обов'язків ректора Петра Єгорова із колективом ВНЗ. Цього разу ситуація загострилася після листа викладачів до Міністерства освіти з вимогою розірвати контракт із Єгоровим.

Проблеми почалися після того, як звернення до міністра освіти, науки, молоді та спорту Дмитра Табачника було оприлюднено в Інформаційному тижневику ДонНУ 16 грудня 2011 року.

Як повідомив голова профкому ДонНУ Володимир Подмарков, представників профкому Донецького національного університету опитував співробітник міліції щодо їхнього голосування за відставку в. о. ректора Петра Єгорова.

Детальніше...
 
"Бачимо, як дві мафії посварилися, одна посадила іншу. Сидіти мають обидві" PDF Друк
Статті - Політика
Понеділок, 26 грудня 2011 23:08

— Заклики до об'єднання опозиції ми вже чули від Арсенія Яценюка, Анатолія Гриценка, Валентина Наливайченка й інших, — каже в інтерв'ю "Газета.ua" політтехнолог Сергій Гайдай. — Лише "Свобода" Олега Тягнибока не робить на цьому акцент. У неї інша стилістика — агресивна.
Як люди сприймуть заклик Тимошенко до опозиціонерів?
— У суспільстві нема запиту на об'єднання опозиції. Від того, що кілька політиків стануть однією силою, у житті простого українця нічого не зміниться. На виборах 2002-го було велике об'єднання — блок "Наша Україна". Але виборці голосували не за нього, а за нового лідера, яким бачили Віктора Ющенка. Якщо додати чотири нулі, одиниці все одно не буде.

Детальніше...
 
Логіка тандему регіоналів "Колесніченко-Ківалов": рідною мовою Алєксандра Пушкіна слід вважати французьку PDF Друк
Статті - Головна
Субота, 24 грудня 2011 14:44

Без оголошення війни: влада проводить «повзучу деукраїнізацію».
Останні місяці зарясніли інформаційними приводами щодо фактичного звуження сфер застосування української мови.

Конституційний Суд ухвалив рішення, яке може призвести до вживання в судах «мов меншин» (читай: російської) поряд з українською (читай: замість неї). У листопаді Міністерство освіти і науки, молоді та спорту підготувало законопроект щодо змін до Закону «Про дошкільну освіту», що його Кабмін уже передав до Верховної Ради. Ним дозволено створювати нові дошкільні навчальні заклади (або групи в уже наявних), де виховання дітей відбуватиметься «на їхній національній або на іншій мовах» (цитую пояснювальну записку). Раніше Верховна Рада ухвалювала рішення про зменшення квот на україномовну продукцію на теле- й радіоканалах (де українську мову й без того чути дедалі менше, а пісні нею – переважно вночі). Міносвіти й місцева влада заохочують переведення українських шкіл у статус «двомовних» – як це трапилося в Одесі. А міністр Табачник воліє зобов’язати всіх чиновників володіти й українською, і російською мовами.

Детальніше...
 
Київ, 24 грудня: Загострюється боротьба української громади за Десятинну церкву PDF Друк
Статті - Головна
Субота, 24 грудня 2011 14:18

Оборона З п'ятниці, 23 грудня, розпочато фактичне будівництво Десятинної церкви у Києві. Про це нас повідомило джерело у релігійній громаді Десятинного монастиря. Напередодні уночі було відслужено подячну літургію на честь початку будівельних робіт. Щодо заяви очільників міста про “роботи з консервації фундаменту”, джерело повідомило, що це відволікальна “качка”, що була закинена у інформаційний простір з метою відвернення уваги від справжніх намірів будівельників.

Детальніше...
 
Країни з двома чи більше офіційними або державними мовами – не правило, а виняток PDF Друк
Статті - Головна
Субота, 24 грудня 2011 13:27

Зворотний бік двомовності: збільшення кількості офіційних мов не вирішує проблем у державі.
Наявність кількох офіційних мов – неефективний інструмент у вирішенні мовних і національних проблем.

У своїх аргументах на користь запровадження двомовності (у тій чи іншій формі) представники проросійських організацій часто посилаються на «європейську традицію», «світовий досвід». Насправді якраз ця традиція і досвід підтверджують оптимальність одномовного статусу держави. З одного боку, це дає змогу економити бюджетні кошти, не підтримуючи двомовного чи кількамовного режиму (який у Канаді, наприклад, вимагає збільшення видатків на державні органи принаймні на 20%). Із другого, наявність кількох офіційних мов – неефективний інструмент у вирішенні мовних і національних проблем.

Детальніше...
 
Парламент Грузії назвав Росію своєю головною загрозою PDF Друк
Статті - Політика
Субота, 24 грудня 2011 02:54

Парламент Грузії затвердив нову концепцію національної безпеки, яка має замінити прийнятий у липні 2005 року документ. У новій концепції основні зміни пов’язані з Росією.

Як заявив депутатам заступник секретаря ради національної безпеки Бату Кутелія, представляючи концепцію, в ній відображені ті «змінені реалії», які з'явилися після серпневої війни 2008 року.

Детальніше...
 
"Через Адміністрацію президента проходять кандидати на мажоритарні округи, у тому числі, й від опозиції" PDF Друк
Статті - Політика
Субота, 24 грудня 2011 02:30

Екс- віце-прем’єр міністр України з питань європейської інтеграції (2002-2005 роки), колишній керівник канцелярії  президента України (2005-2006 роки), а тепер громадський активіст Олег Рибачук відповів на запитання УНІАН.

Пане Олеже, саміт Україна- ЄС можна вважати проваленим, оскільки Угоду про асоціацію не парафували. Ваш прогноз - що буде далі?

Той факт, що саміт відбувся – це вже успіх, бо ще пару тижнів тому не було певності ні в кого, що він відбудеться взагалі.

Те, що саміт відзначив нашу «самоідентичність» і що це мало не прихована перспектива, – це не зовсім серйозно, як популяризує це влада.

Детальніше...
 
Крізь терни до влади PDF Друк
Статті - Політика
П'ятниця, 23 грудня 2011 13:15

«Я казав собі: які потрібні кошти, хитрощі, скільки різних мистецтв, яка старанність необхідна людині, щоб досягти досконалості у вмінні обманювати інших; і завдяки цій різноманітності світ стає прекраснішим»
Франческо Ветторі, сучасник та друг Макківеллі


Влада і опозиція – дві сторони однієї медалі. Тієї медалі, що постійно обертається. Але медаль – це нагорода, відзнака. І вони з жадобою хапаються за неї, адже кожен хоче мати її у своєму арсеналі. Та для того, щоб володіти медаллю, чи щоб у тебе хоча б не забрали її, можна і треба використовувати будь-які засоби.

Детальніше...
 
Якою ціною обійдеться українському народові “дешевший” газ? PDF Друк
Статті - Політика
Четвер, 22 грудня 2011 21:44

Найбільш болісною та резонансною темою в Україні залишається можливість перегляду газових контрактів та здачі української ГТС. Учора на прес-конференції президент Віктор Янукович на запитання журналістів, на які компроміси піде Україна для зниження ціни на газ, відповів, що “несоромно повернутися до питання газового консорціуму із керування нашою ГТС”.

Президент посумував, що Енергетичне співтовариство нас не підтримує і що Південний потік може бути збудовано (буцімто початком цього є спорудження газосховища в Сербії), і тоді наша ГТС стане металоломом. Сьогодні в УНІАН завітали експерти, які спрогнозували, що буде далі з Україною та її ГТС у разі створення консорціуму.

Детальніше...
 
Революція у інноваціях PDF Друк
Статті - Політика
Четвер, 22 грудня 2011 21:16

Сподівання "користувачів України", що змінивши закон про вибори народних депутатів, вони зможуть відтворити у Верховній Раді наступного скликання підконтрольну їм більшість, є оманливими.
Обрані у мажоритарних округах ділки будуть лояльними до влади лише доти, доки вона матиме змогу тримати баланс між забезпеченням їхніх інтересів та примусом їх таки до співпраці – баланс між пряником і батогом.

Детальніше...
 
Пан-господар як квінтесенція психокультури українців PDF Друк
Статті - Головна
Четвер, 22 грудня 2011 20:43

Квінтесенція розуміння націоналізму — це право бути самим собою, мати право на людську честь і гідність. Але саме такі риси є шкідливими і для суспільства наймитів, і для суспільства холопів.

Відомо, що жодна країна в жодну епоху не виходила з кризи завдяки виключно економічним обставинам. Адже в основі економічної діяльності лежить певна психокультура.
С.Кримський, український філософ (1930—2010)

Детальніше...
 
Наукова мова в постколоніальній Україні PDF Друк
Статті - Головна
Четвер, 22 грудня 2011 19:55

У деяких авторів російськомовних публікацій викликають гомеричний сміх власне українські наукові терміни, як-от: впорскник (шприц), гузнівник (проктолог), давець (донор), жовтопропасниця (вірусний гепатит), запійна маячня (біла гарячка), лікознавець (фармаколог), низькоросток (карлик), різальник (хірург), сагайдак (футляр), солодиця (цукровий діабет), схрещенець (гібрид), череняк (зуб мудрості) тощо. На думку критиків, такі терміни є абсолютно зайвими або навіть шкідливими, адже до них давно існують спільні російсько-українські або іншомовні відповідники.

Детальніше...
 
Самоорганізація населення: Який напрямок об’єднання обиратимуть власники квартир заради утримання будинку - ОСН, ОСББ чи ЖБК? PDF Друк
Статті - Головна
Середа, 21 грудня 2011 14:25

Не можу погодитись з тим, що  для вирішення проблем покращення житлових умов необхідно рекламувати лишень одну форму об’єднання власників квартир, тобто ОСББ , яка для власників житла в старому житловому фонді є непід’ємною.
В місті Івано-Франківську шість років назад добре зарекомендувало себе таке об’єднання мешканців будинку, як орган самоорганізації населення (ОСН), а простіше будинковий комітет.

Детальніше...
 
Любомир Гузар вважає, що в Україні немає справжніх олігархів PDF Друк
Статті - Головна
Вівторок, 20 грудня 2011 23:44

Колишній глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Любомир ГУЗАР вважає, що в Україні немає олігархів, адже «олігархія – це тип урядування, де багаті люди керують державою, але керують у справедливий спосіб».

Таку думку він висловив під час презентації своєї нової аудіокниги «Суспільство і бізнес».

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>