Статті
Статті
Для російських політиків архіви КҐБ мають методичну, а не історичну цінність PDF Друк
Статті - Політика
Неділя, 18 грудня 2011 13:57

Викликає занепокоєння те, що практика радянського врядування виявилася такою цікавою для нинішніх політиків, пише історик Володимир В’ятрович у статті «"Відкриті" архіви» у «Дзеркалі тижня. Україна». Зокрема, для російської влади, яка ініціювала підписання «архівної угоди» в рамках СНД.

Центр досліджень визвольного руху отримав текст угоди в рамках СНД, який зобов’язує країни-учасники спільно визначатися з тим, які документи радянського періоду можуть бути відкритими для науковців і громадськості.

Детальніше...
 
Венеціанська комісія: у проекті Ківалова-Колесніченка не гарантовано захист української мови PDF Друк
Статті - Головна
Неділя, 18 грудня 2011 13:01

Венеціанська комісія вважає, що у законопроекті про засади державної мовної політики недостатньо гарантій використання та захисту української мови.
Як повідомила УНІАН голова Відділу демократичних інституцій та фундаментальних прав Венеціанської комісії Артеміда-Татьяна Кіска, про це йдеться у висновках Венеціанської комісії щодо проекту закону “Про засади державної мовної політики” народних депутатів Сергія Ківалова та Вадима Колесніченка, схвалених сьогодні на засіданні Комісії у Венеції.

Детальніше...
 
Зупинити енергетичний наступ Москви PDF Друк
Статті - Політика
Субота, 17 грудня 2011 03:03

Чи буде зірвано підписання нової газової угоди між Україною і Росією на тлі олігархічних "розборок" Ахметова і Фірташа?

Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляє, що Україна готова платити 416 доларів за 1000 кубометрів россійчского газу, але Газотранспортну систему (ГТС) в управління "Газпрому" не віддасть навіть в рамках тристороннього консорціуму з європейцями, які від переговорів на цю тему взагалі усунулися . Адже ще зовсім недавно той же Азаров підспівував хору експертів та чиновників "Нафтогазу України", які заявляли, що газ по 400 - загибель для української економіки.

Детальніше...
 
Малорос Табачнік вилучив у старшокласників книги про Голодомор PDF Друк
Статті - Головна
Субота, 17 грудня 2011 01:02

До великого переліку своїх антиукраїнських діянь міністр освіти, сім'ї, молоді та спорту, перший офіційний «малорос» в сучасній історії України Дмітрій Табачнік додав крадіжку тем про Голодомор із Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з української літератури. У переліку обов'язкових для вивчення творів більше немає ні «Марії» Уласа Самчука, ні «Жовтого князя» Василя Барки, на яких виросло вже не одне покоління української молоді.

У шкільній програмі для старшокласників обидва цих твори про геноцид українського народу 1932-33 рр.. відтепер рекомендовані для самостійного вивчення.

І тільки учні  спеціалізованих україномовних класів з філологічним профілем навчання будуть обов'язково вивчати роман Самчука.

Детальніше...
 
Солідарність диктаторів. Лукашенко послав своїх карателів на допомогу Назарбаєву PDF Друк
Статті - Політика
Субота, 17 грудня 2011 00:15

Один з головних адептів створення т.зв. «Євразійського Союзу» Олександр Лукашенко, що силою утримує владу в Республіці Білорусь, прийшов на допомогу ще одному стійкому євразійцеві, а саме довічному президентові Казахстану Нурсултану Назарбаєву. Як повідомляють обізнані джерела uainfo з Мінська, рівно о 17.00 за Києвом до Бішкека вилетів військовий літак із спеціально відрядженими співробітниками білоруського Омону (плюс президентський спецназ «крапові берети», що спеціалізується на фізичному усуненні опозиціонерів). Звідти до місця проведення спецоперації з  придушення виступів нафтовиків Жанаозену карателів з Білорусі поведуть казахські колеги.

Детальніше...
 
Казахстан: “У нас почалася війна, повідомте всім!” PDF Друк
Статті - Політика
Субота, 17 грудня 2011 00:04

В казахському Жанаозені щонайменше 50 вбитих і 500 поранених.

16 грудня понад 3000 осіб зібралися на мирний мітинг на головній площі міста в центрі Жанаозеня. Передбачалося, що страйкуючі нафтовики і звичайні громадяни висловлять свій мирний протест владі Казахстану.

У розпал мітингу, у натовп цілеспрямовано врізався поліцейський УАЗик, у результаті чого урвався терпець протестувальників. Розлючений народ перевернув поліцейську машину і спалив. Також був спалений поліцейський автобус і юрта, встановлена ??на площі «на честь свята».

Детальніше...
 
Заборонити не можна протестувати PDF Друк
Статті - Головна
П'ятниця, 16 грудня 2011 11:16

Останні події аж ніяк не свідчать про дотримання прав людини в Україні. Акції протесту в Києві, Донецьку та інших регіонах показали, що суди, чиновники та правоохоронні органи все більше вдаються до відверто протизаконних дій для придушення мирних протестів. Причому влада чим далі, тим нахабніше намагається ці протести зупинити. І зовсім не для "покращенням життя вже сьогодні", а порушуючи громадянські права українців.

Висловлювати своє незадоволення діями влади чи окремих чиновників, протестувати проти неприйняття певних законів чи постанов – це право кожної людини, закріплене у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних документах.

Детальніше...
 
Що не можна фотографувати і знімати в Україні? PDF Друк
Статті - Головна
П'ятниця, 16 грудня 2011 10:33

Для тих, хто не знає: в Україні можна фотографувати практично все. Але якби не це практично, то не мало б сенсу писати взагалі цю статтю.

Редакція Delfi проконсультувалася з юристами з питання: а що ж не можна фотографувати і знімати?

В Україні немає законів, що забороняють фотографування в громадських місцях - те, що бачиш, можеш і знімати. Але є винятки.

Детальніше...
 
Всі "політичні еліти" України віджили своє PDF Друк
Статті - Політика
Четвер, 15 грудня 2011 21:43

Всі політичні еліти України є недієздатними. Про це в інтерв’ю «Українському тижню» заявив німецький дипломат, правник, посол Німеччини в Україні у 2000-2006 роках Дітмар Штюдеманн.

«Відверто кажучи, всі політичні еліти України, - не лише теперішнє керівництво, а й колишнє, і взагалі всі, хто діє сьогодні в полі політики, - вже віджили своє. Це навіть не питання зміни поколінь», - заявив Штюдеманн.

Детальніше...
 
Мобільні оператори зберігають записи ваших розмов 5 років PDF Друк
Статті - Головна
Четвер, 15 грудня 2011 21:29

Мобільні оператори записують телефонні розмови українців.
Про це заявив колишній начальник Управління військової розвідки Служби безпеки України, начальник розвідки Міноборони, екс-заступник голови СБУ Олександр Скіпальський в коментарі одному з українських видань.

Детальніше...
 
Вибори -2012: Замість одних покидьків прийдуть ще більші покидьки PDF Друк
Статті - Політика
Четвер, 15 грудня 2011 02:21

Сергій Гайдай - відомий політтехнолог. 2003-го він очолював передвиборну кампанію Ірини Хакамади в Санкт-Петербурзі. Працював над кампаніями "Нашої України" 2002-го, Віктора Ющенка - 2004 року, Анатолія Кінаха, Петра Порошенка до Верховної Ради. 2008-го вів кампанії Миколи Катеринчука на виборах у Київ¬раду та мера столиці.

Про політичну ситуацію в країні, у скільки кандидатам обійдуться вибори по мажоритарці, чому люди вже не вірять політикам і чому навряд чи вдасться встановити соціальну справедливість Сергій Гайдай розповів в інтерв’ю "Країні".

Детальніше...
 
Що це за держава, в якій "спільні" підприємства чужої держави контролюють все, включаючи газ власного видобутку? PDF Друк
Статті - Політика
Середа, 14 грудня 2011 02:42

Про необхідність перегляду газових контрактів влада говорить постійно. Українське суспільство не без напруження чекає, у що виллються двосторонні газові перемовини з перегляду ціни на газ. Бо й повідомлення прем’єр-міністра Азарова про вже майже дозрілу нову угоду й заяви голови Газпрому Олексія Міллера про конструктивний хід переговорів присмаковуються коментарями паркетних політологів про те, що частину українських газових активів все ж доведеться віддати Росії - за знижки ціни на газ. У кулуарах експерти, близькі до Банкової, переконують журналістів, що і у європейських країн теж немає своїх “національних” ГТС, там, мовляв, все спільне, європейське. Одним словом, з представниками ЗМІ працюють у зрозумілому напрямку. До майбутніх газових угод, які готуються у дуже закритій обстановці, яких ніхто і не бачив, журналісти та експерти ставилися як до квітневих Харківських.  Нарешті, минулої суботи в одному з впливових українських ЗМІ  з`явився виклад нової українсько-російської газової угоди. Чому проект для вузького кола людей все ж було оприлюднено? Є кілька версій. Перша: всередині владної команди є неоднозначні підходи щодо російсько-української співпраці, тож той, хто не вдовольнився пропонованими розкладками, вирішив поділитися з суспільством тим, як без його участі “здаватимуть Україну”. Інша версія, що цей проект пропонувався Росією, як остаточний, а українська влада, розуміючи, що це повна здача інтересів, сама передала російський проект журналістам.

Детальніше...
 
Сесія чи революція? PDF Друк
Статті - Головна
Середа, 14 грудня 2011 02:24

"А це, зверніть увагу – це Пілсудський, - жінка, котра провадила екскурсію музеєм харківського університету, показала на фото молодого стриженого чоловіка. – Навчався в нашому університеті три роки. Був виключений за участь у студентських виступах".

Яка химерна штука – історія, подумав я. Має минути сто років і все повинно стати на свої місця, і лише тоді портрети революціонерів починають вішати в музеях, незалежно від того, чим їхні студентські виступи завершились. Невдячність усіх революцій полягає перш за все в тому, що ніхто не знає, як ця революція буде трактуватись нащадками. Політична кон'юнктура присутня в усьому.
В історії перш за все.

Детальніше...
 
Піп Кураєв закликав завдати ракетного удару по офісу правозахисника Мікаеля Стурше PDF Друк
Статті - Політика
Середа, 14 грудня 2011 02:12

Православні чекісти закликають до терактів проти Фінляндії.
Сайт чекістського попа Кураєва опублікував погрози на адресу фінського правозахисника Мікаеля Стурше, якого головна тербанда Путіна (ФСБ) вважає адміністратором і главредом Кавказ-Центру.
«М. Стурше заборонений в'їзд до Росії і країн СНД. Він фінансує розташований у Фінляндії сайт Кавказ-Центр, який підтримує міжнародно-визнаного терориста Докку Умарова і виступає за створення т.з. «Кавказького емірату».

Детальніше...
 
ГТС: В імперію чи до утвердження Української Державності PDF Друк
Статті - Головна
Середа, 14 грудня 2011 02:06

Янукович-Фірташ-Бойко: здача національних інтересів. Втрата державності йде надшвидкими темпами. Чи встигнемо позбутися антиукраїнької влади? Чи вже доведеться продовжувати боротьбу за незалежність в новій імперії?
Відео: Трубу продали? - Підсумки з Віталієм Гайдукевичем на ТВі

 
Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) здійснив перший візит до Херсону PDF Друк
Статті - Головна
Середа, 14 грудня 2011 01:38

Блаженіший Святослав відвідав Одесько-Кримський екзархат, освятив монастир Володимира Великого Василянського Чину та хрести для храму Св. Володимира Великого, будівництво якого триває.

До візиту Блаженішого Святослава в монастирі ніхто не ночував і не жив, навіть ті, хто працювали на будівництві. Тож після освячення монастир Св. Володимира Великого Чину Святого Василія Великого (ЧСВВ)  ожив. Його одразу заселили ченці.

Детальніше...
 
11 років початку акції "Україна без Кучми" PDF Друк
Статті - Головна
Середа, 14 грудня 2011 01:12

15 грудня 2011 року, у четвер, о 15.00, біля приміщення Інституту Республіка за адресою вул. Горького, 12-б (метро Площа Льва Толстого) відбудеться відзначення Дня Свободи.
Саме в цей день 11 років тому і саме на Майдані Незалежності розпочалась перша в незалежній Україні громадянська акція «Україна без Кучми», учасники якої прагнули до змін Системи, відставки президента Кучми і вимагали від тогочасного режиму правди про вбивство журналіста Гонгадзе.

Детальніше...
 
Коли народ стає нацією PDF Друк
Статті - Головна
Вівторок, 13 грудня 2011 23:14

Кожна людська спільнота основується на принципах крові та ґрунту. Це викликано тим, що певна група людей, заселивши територію, проживає на ній тривалий період часу, в наслідок чого відбувається перехід від покоління до покоління. У результаті формується стійка кровна спільнота, яка вже ототожнює територію проживання зі своєю Батьківщиною. Крім того, земля, за рахунок своїх природних властивостей, географічного розташування, має значний вплив на формування способу життя та ментальність даної людської спільноти.

Детальніше...
 
Скажи «Jawohl!» PDF Друк
Статті - Політика
Вівторок, 13 грудня 2011 23:04

Похмурий привид Німеччини дедалі частіше почав з’являтися у наших внутрішньополітичних дискусіях. І це вельми тривожний симптом. Ми вже за кілька десятиліть звикли до Європейського Союзу, до того, що Західна Європа і Брюссель – це синоніми.  Абревіатура «ЄС» стала для нас чимось на кшталт забороненого плоду. Недосяжним, барвистим і привабливим, як новорічна іграшка. Німеччина ж пробуджує зовсім інший асоціативний ряд, цілковито відмінні історичні алюзії, політичні барви й очікування.

Детальніше...
 
Чи не закрити українське село? PDF Друк
Статті - Головна
Понеділок, 12 грудня 2011 22:50

Школа, ощадкаса, пошта — що ще надумаються закрити «реформатори» від влади в наших селах?

У моєму рідному селі Авдіївка, що в Куликівському районі, знову нависла загроза закриття школи. Нищення соціальної сфери, а отже, загалом українського села триває. Села, знекровленого за десятиліття комуністичного режиму і, на жаль, не відродженого за 20 років незалежності.

Детальніше...
 
Президент Естонії знову назвав російську "мовою окупаційної влади" PDF Друк
Статті - Політика
Понеділок, 12 грудня 2011 21:24

Президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес в інтерв'ю швейцарському виданню Der Bund в черговий раз назвав російську мову "мовою окупантів".

Ільвес, відповідаючи на запитання чому російська мова в Естонії не є другою офіційною мовою, хоча близько 30% населення країни складають люди, що вважають її рідною, відповів, що мова окупаційної влади не може бути другою офіційною мовою.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>