Статті
Статті
Коли чуєте «рускій мір» – згадайте Голодомор PDF Друк
Статті - Головна
Четвер, 24 листопада 2011 23:11

Я вже собі уявляю якісь гіпотетичні закиди: “Скільки можна говорити про одне й те ж саме, про Голодомор, все ж було сказано”. Просто є речі, які, начебто, сказано було давно, але, тим не менш, їх треба повторювати для кожного покоління. Так само, як повторюється «не вбий», «не вкради», «не обмани», «живи», «роби іншим так, як хочеш, щоб робили тобі».

Ми от походили із дитиною по залі пам`яті Національного меморіалу жертв Голодомору, просто подивилися наведену статистику: скільки померло діток її віку й іще менших, скільки не народилося, скільки дорослих сильних людей загинуло... Це дуже страшно, якщо не думати статистикою, цифрами, а думати дійсно мірками кожної окремої людини.

Детальніше...
 
Людина, яка знала забагато PDF Друк
Статті - Історія
Середа, 23 листопада 2011 15:44

У ці дні, коли Україна відзначає день пам’яті жертв Голодомору, американські журналісти мали нагоду ближче ознайомитись чи не з єдиним західним журналістом, який не вірив офіційним заявам Кремля і сам підпільно поїхав в Україну, щоб побачити, що там насправді коїлося навесні 1933 року. Британець Ґарет Джоунз розповів світові про Голодомор, він не боявся офіційної Москви і не вірив її пропаганді. Про це у вашингтонському Прес-клубі розповідав племінник Джоунза Найджел Коллі.

Детальніше...
 
«Русскій мір» табачників, азарових і к? нахабніє PDF Друк
Статті - Головна
Вівторок, 22 листопада 2011 19:40

Щоб надати ваги якійсь події (якомусь політикові), безіменні українські авантюристи придумали багатозначну фразу «під патронатом Президента». Магічна формула легального патронату діє на декого, як погляд удава на кролика. Але є ще один різновид патронату – негласний. Подібну форму президентської підтримки не афішують, але цілеспрямовано і нахабно просувають свої ідеї під таким «омофором». Особливу активність у цьому демонструють чинний Прем’єр-міністр України Микола Азаров та міністр освіти, науки, молоді і спорту Дмитро Табачник.

Детальніше...
 
У Києві покажуть відеозаписи свідків Голодомору-Геноциду ‘32-33 PDF Друк
Статті - Головна
Вівторок, 22 листопада 2011 00:44

Середа, 23 листопада, 18:00, біля виходу зі станції метро «Хрещатик» на вул. Хрещатик
Молодь проектуватиме на стіни будинків Києва фрагменти з фільмів про Голодомор-Геноцид 32-33. Громадські активісти поширюватимуть листівки, роздаватимуть свічки та закликатимуть людей вшанувати 26 листопада пам’ять всіх невинно убієнних комуністичним Голодомором.

В рамках кампанії, присвяченої, Дню пам’яті жертв Голодомору-Геноциду ‘32-33, учасники заходу демонструватимуть для перехожих уривки з фільму «Живі» та транслюватимуть ролик до роковин Голодомору. Також вони запалять лампадки та зроблять червоною фарбою написи «Пам’ять жива».

Заходи, присвячені Дню пам’яті жертв Голодомору, розпочались 16 листопада у Львові. Тут на парковій площі біля Національного університету імені Івана Франка  поставили годинник, який відраховував час. Щохвилини, як і в часи Голодомору,  на землю падали люди, зображаючи незліченні тіла замордованих голодом.

Детальніше...
 
Прес-конференція “Ціна життя у ’33-му” PDF Друк
Статті - Головна
Вівторок, 22 листопада 2011 00:34

22 листопада 2011 року, 12:00, м. Київ, вул. Лаврська, 3, Національний меморіал жертв Голодомору

У 33-му вислів «ціна життя» мав цілком матеріальний вимір — п’ять колосків. Активісти та мистецькі діячі змелять на автентичних жорнах п’ять колосків, аби показати, за яку дещицю борошна українці в 33-му ризикували життям.

Символічно, що кількість борошна з цих колосків відповідає кількості пороху, що вміщається в гільзі гвинтівки Мосіна — найрозповсюдженішої тогочасної зброї.

Детальніше...
 
Заходи на вшанування пам’яті жертв голодоморів з ініціативи та за участю громадськості в регіонах України: PDF Друк
Статті - Головна
Вівторок, 22 листопада 2011 00:01

Вінниця
16.00 – акція «Запали свічку»; 17.00 – Поминальна хода до пам’ятного знаку жертвам Голодомору; 18.00 – Мітинг-реквієм за участю національно-демократичних партій та громадських організацій.

Луцьк
15.00 — хресна хода від Театрального майдану до Хрестовоздвиженської церкви, а потім до  Замкової площі

Детальніше...
 
Вшанування пам'яті розстріляних оунівців на Кортумовій горі PDF Друк
Статті - Історія
Понеділок, 21 листопада 2011 00:44

Пізньої осені, 25 листопада 1942 року, гітлерівські окупанти привели на схил Кортумової гори, що у Львові, неподалік Янівського цвинтаря, 28 в’язнів тюрми Лонцького - членів ОУН. Їм судилось поплатитись життям. Формальна причина - вбивство членами ОУН офіцера німецької поліції. Серед заручників був 33-річний львівський науковець, міністр лісу уряду Ярослава Стецька – Андрій П’ясецький.

Детальніше...
 
Геноцид України: Ретельно спланований штучний голод жахливіший за війну PDF Друк
Статті - Головна
Понеділок, 21 листопада 2011 00:19

Український народ і весь цивілізований світ досі очікують на достеменне вивчення геноциду українців у 1932-1933 роках ХХ ст. і розвінчання міфів про нього. Про це заявив Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) у Нью-Йорку, де перебуває з душпастирським візитом.

Блаженніший Святослав наголосив, що події 1932-1933 років є ще досить маловідомими. На його думку, ще не всі в Україні мають відвагу говорити про них правду. Часто ці події замовчуються з ідеологічних чи навіть опортуністичних причин.

Детальніше...
 
26 листопада - День пам'яті жертв Голодомору-Геноциду 1932-33 рр. PDF Друк
Статті - Головна
Субота, 19 листопада 2011 23:52

Зусиллями української та небайдужої громадськості 26 листопада у всіх обласних центрах країни, Києві та 32 столицях країн діаспори вшанують пам’ять мільйонів жертв геноциду ’32—33 років.

Натомість, після тривалого мовчання, за тиждень до роковин офіційна (читай антинародна) влада оприлюднила "свій план заходів". Одазу помітним стає применшення трагедії в житті українського народу, всіляке ухилення від констатації Голодомору як Геноциду.

«Тоді нас міг врятувати хліб, тепер нас врятує пам’ять. Приходь. Пам’ятай. Запали свічку!» — закликають українців організатори акції.

Цьогорічний всеукраїнський громадський меморіальний захід буде зокрема присвячено вшануванню пам’яті дітей, вбитих і ненароджених внаслідок трагічних подій 32-33 років.

Детальніше...
 
Що таке ісландська революція, і чому її немає в новинах PDF Друк
Статті - Політика
Субота, 19 листопада 2011 14:35

Історія, розказана по італійському радіо про безперервну революції в Ісландії, є яскравим прикладом того, як мало наші засоби масової інформації розповідають нам про світ.

У 2008 році на початку фінансової кризи Ісландія в буквальному сенсі збанкрутувала. Причини були згадані лише побіжно, і з тих пір цей маловідомий член Європейського союзу що називається, зник з радарів.

У міру того як одна за одною європейські країни опиняються під загрозою банкрутства, що загрожує існуванню євро, що знову ж таки, надасть найрізноманітніші наслідки для всього світу, останнє, чого можновладці бажали б, це щоб Ісландія стала прикладом для інших. І ось чому:

Детальніше...
 
За цитування і зберігання сайту КЦ даватимуть 15 діб арешту PDF Друк
Статті - Політика
Субота, 19 листопада 2011 01:07

Московська газета «Известия» повідомила про подальший розвиток подій навколо Кавказ-Центру в Росії, оголошеного в цій країні «екстремістським», якимсь московським «судом» що не має на це юрисдикції. Тому дана «заборона» юридично нікчемна.

Чекісти пишуть в своїй газеті, та, про всяк випадок, наводять скріншот не з російського, а з англійського (!) сайту КЦ (англійською мовою), щоб не зробити думкозлочину:

Детальніше...
 
Єпископи УГКЦ закликали українців до повстання проти режиму Януковича? PDF Друк
Статті - Головна
Середа, 16 листопада 2011 22:41

«Кругом неправда і неволя,
   Народ замучений мовчить»
  (Тарас Шевченко)


Ці слова Кобзаря чи не найкраще описують теперішній стан українського суспільства. Тотальне беззаконня та зневіра простого люду в будь-які зміни на краще, прогресуюча економічна криза, загроза міжнародної ізоляції України, стрімка деградація суспільства – такою є невтішна українська реальність.

Детальніше...
 
Голодомор-Геноцид: за одну хвилину помирало 17 – 25 українців PDF Друк
Статті - Головна
Середа, 16 листопада 2011 18:40

16 листопада у Львові провели флешмоб, з метою вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 рр. О 15.00 навпроти Львівського національного університету ім. І. Франка розпочався «1933 р. в одній хвилині» .

Близько ста учасників акції хаотично ходили по площі та під бій хронометра кожні 10 секунд по черзі падали на землю. У такий символічний спосіб львів’яни спробували передати всю глибину трагедії Голодомору. Згідно з даними істориків, у пік Голодомору за одну хвилину помирало 17 – 25 людей.

По завершенні дійства кожен учасник вивипав жменьку зерна на банер «1933», адже за офіційними даними кількість хліба, яка припадала на одну людину, становила не більше, ніж 50 грам.

Згідно з офіційними даними СБУ, втрати України від Голодомору становлять 11 млн. 63 тис. осіб, з них 3 млн. 941 тис. померли безпосередньо від голоду, а ще 6 млн. 122 тис. не народилися внаслідок геноциду.

Детальніше...
 
Канада видала документи про Голодомор із Таємного архіву Ватикану PDF Друк
Статті - Історія
Середа, 16 листопада 2011 18:34

Що знав про геноцид Ватикан і якою була реакція Папи? Відповіді на ці запитання можна знайти в новому англомовному канадському виданні під назвою «Святий престол і Голодомор: документи із Таємного архіву Ватикану про Великий Голод 1932—1933 років у радянській Україні».

Професор канадського університету Любомир Луцюк та ватиканіст отець Афанасій МакВей видали англомовну книжку «Святий Престол та Голодомор: Документи таємного архіву Ватикану про Великий Голод 1932—33 років у радянській Україні». Науковці знайшли та опрацювали 56 архівних документів, які доводять усвідомлення Ватиканом катастрофічних масштабів Голодомору та визнання штучності його виникнення.

Світова презентація видання відбулася в Римі за підтримки посольства України у Ватикані та з участю представників дипломатичних представництв різних країн при Святому Престолі.

Детальніше...
 
Наступ на українську мову: фіговий листок для дошкільнят PDF Друк
Статті - Головна
Середа, 16 листопада 2011 18:22

Законопроект Табачника – Азарова про те, що мову спілкування в дитсадках мають обирати батьки дошкільнят, – не лише гуманітарне відкочування назад. Це абсолютно недалекоглядна і, зрештою, програшна ініціатива, що має на меті відвернути увагу розбурханого суспільства від справді важливих проблем освіти.

Детальніше...
 
Як студенти погрожували регіоналам зброєю PDF Друк
Статті - Політика
Середа, 16 листопада 2011 17:06

Літачки конспектні, бомбардувальні - з них можна обстрілювати депутатів, клітка позолочена - всередині в якості в'язня - українська граматика, спальні мішки - зручна зброя, коли арештовують активістів і ніч треба провести під дільницею.

У середу вдень до штабу Партії регіонів на Липській студенти, активісти з громадянського руху "Відсіч" і громадянської служби "Свідомо" принесли свою зброю.

Детальніше...
 
Офіційний представник Росії в ООН Чуркін зажадав від Радбезу ООН «задушити Кавказ-Центр» PDF Друк
Статті - Політика
Вівторок, 15 листопада 2011 21:14

За повідомленнями російських ЗМІ, постійний представник Держави-Мафії Росії (за визначенням західних журналістів) при ООН Чуркін нарік, виступаючи  в понеділок в ООН, що «влада Швеції досі не виконала рішення ради безпеки ООН про припинення діяльності екстремістського сайту Кавказ-Центр» (такого рішення не було — КЦ).
Російський чекіст назвав «вельми сумним» той факт, що сайт «Продовжує пропаганду ідей тероризму і релігійної ненависті».
На думку Чуркіна, в липні цього року до списку санкцій була внесена «організація Імарат Кавказ, рупором якої є сайт Кавказ-Центр, що базується в Стокгольмі».

Детальніше...
 
Табачник "заробляє" 100-200 мільйонів монопольного прибутку на шкільних підручниках PDF Друк
Статті - Головна
Понеділок, 14 листопада 2011 22:06

Схоже, керівник Міносвіти навчився заробляти на батьківській та учнівській безвиході краще, ніж керувати відомством. Або ж навпаки – відкрив у тому головну  свою функцію і покликання.

Принаймні, остання з глобальних оборудок адмініструвалася з майстерністю, вартою кращого застосування. Тоді йшлося про видрук чотирма  "придворними" видавництвами збірників завдань контрольних робіт для учнів 5-8 класів, які розповсюджувалися в школах за якісь 30-40 гривень за штуку.

Тепер ідеться про "Індивідуальні комплекти для підготовки до ЗНО-2012", які спільно з міністерством видає Видавничий дім "Освіта". Цього разу коло видавництв звужується до одного єдиного, а ціна питання стартує на рівні 54 гривні за книжечку з одного предмету.

Детальніше...
 
Київ: Студенти влаштують виставку “зброї”* під офісом Партії Регіонів PDF Друк
Статті - Головна
Неділя, 13 листопада 2011 01:43

У середу, 16-го листопада, о 14:00 під офісом Партії Регіонів (вул. Липська, 10) відбудеться виставка студентських знарядь боротьби!

Детальніше...
 
Голодомор-Геноцид 1932-1933 років: свічку запалює Харків PDF Друк
Статті - Головна
Неділя, 13 листопада 2011 01:34

26 листопада 2011 р. · 12:00 – 18:00, Харків, майдан Свободи

“Збудилась мати рано і почала варити незмінну юшку: з решткою кукурудзяного хліба можна поснідати. Андрій поворушився з одяганням і пішов до води — випив півкухля; поникавши по хаті, говорить до сестри. Потім питає здивовано:
— Мамо, чому Оленка не відкриває очі? — не прокидається…
Раптом різко заболіло в грудях матері, ніби хто вдарив. Моторошний здогад пронизав її свідомість; вона задрижала, обернулася від стола і йде до Оленки, а ноги їй підтинаються і не можуть ступати. Подужавши неміч, мати кинулась враз до маленької — та вже почала застигати…”
Василь Барка (“Жовтий князь”)

Детальніше...
 
Спільне небо буває лише в клітинку PDF Друк
Статті - Головна
Четвер, 10 листопада 2011 22:13

Український президент віднедавна став не лише експертом із напівкоштовного каміння водозмішувальних систем, а й знавцем "перлин химерної форми". Таку назву – "Жемчужина причудливой формы" - має видана в російському видавництві "Художественная литература" антологія української барокової літератури. А В.Янукович написав до неї вступне слово.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Наступна > Кінець >>