Статті
Статті
Бути "угодним", чи бути українцем? PDF Друк
Статті - Головна
Вівторок, 05 жовтня 2010 23:18

З початком виборчого процесу методи ведення агітації та впливу на свідомість "електорату" з боку партії влади набули нових рис. Навіщо закривати "небажані" газети або телепередачі? Якщо можна просто повсюди розставити лояльних до правлячого режиму людей?

Саме так відбулося на Львівському телебаченні.
У політично-аналітичній програмі "Погляд з Високого замку" - тепер новий ведучий. Усунення попереднього аргументували тим, що в такий час її вести мають "свої" люди. Тобто "угодні" теперішній владі.

Що ж таке бути "угодним" на теперішній час?

Детальніше...
 
Проти фальсифікацій історії PDF Друк
Статті - Історія
Вівторок, 05 жовтня 2010 20:49

Пам’ятний похід чи пропагандистський рейд?
Вшанування своїх героїв і мучеників є Святою справою кожної нації і її представників, зокрема. Це патріотичний і боголюбивий обов’язок. І тут ніяких заперечень не може бути. В нікого!
Проте, негідною справою, є використання цієї шани для того, щоб принизити інший народ або фальсифікувати його історію.

Детальніше...
 
Підприємці настроєні рішуче PDF Друк
Статті - Головна
Вівторок, 05 жовтня 2010 13:38

Увага! Акція продовжується
Асамблея громадських організацій малого та середнього бізнесу (ГО МСБ) України оголошує про продовження масових акцій протесту проти економічної політики уряду та правлячої коаліції, направленої на фактичне знищення малого та середнього бізнесу в Україні.

Детальніше...
 
Кримські студенти проти нововведень Табачніка PDF Друк
Статті - Головна
Вівторок, 05 жовтня 2010 11:43


Близько 500 студентів Сімферополя сьогодні протестували під стінами Міністерства освіти Криму проти антиконституційної постанови Кабміну № 796. Молодь впевнена, що документ узаконив корупцію в школах, ВНЗ та ПТУ. Тому під час мітингу сімферопільці закликали приєднуватись до їхнього протесту студентство всієї України.

Детальніше...
 
Врятуємо свою мову: на зміну байдужості приходить дія PDF Друк
Статті - Головна
Понеділок, 04 жовтня 2010 22:49

4 жовтня Біля комітетів Верховної Ради зібралось понад 2500 громадян України, які вимагали відкликати антидержавний проект закону «Про мови в Україні». Аналогічні акції також відбулись у Харкові та Чернігові. Приємно здивувала кількість учасників акції. Останнім часом відстоювати українські національні цінності та інтереси наважувалося не більше тисячі осіб.
Українці та представники інших національностей, яким не байдужа доля України, прийшли до будівлі  комітетів Верховної Ради України і висловили свій рішучий протест проти антиукраїнського законопроекту О. Єфремова, С. Гриневецького і П. Симоненка, який фактично наділяє російську мову функціями другої державної й загрожує стабільності в країні. Становище української мови після прийняття законопроекту організатори символічно підкреслили золотими клітками, до яких вклали україномовні книжки.

Детальніше...
 
Чорні запорожці PDF Друк
Статті - Головна
Неділя, 03 жовтня 2010 00:30

У Львові 2 жовтня відбулася презентація книги “Чорні запорожці” Петра Дяченка, командира 1-го кінного полку Чорних запорожців Армії УНР. Книгу представляв президент історичного клубу «Хододний яр», невтомний подвижник української національної ідеї, упорядник-редактор книги Роман Коваль.
Генерал-поручник Армії УНР Петро Дяченко розповідає про збройну боротьбу за Українську державу в 1918 – 1920 роках, зокрема бої на Чернігівщині та Харківщині, трагедію Петра Болбочана, відступ до Румунії і наступ із Заліщиків на Київ, звільнення столиці та втрату її, Перший зимовий похід Армії УНР, наступ осені 1920 року, відступ за Збруч та багато інших подій. Основний масив споминів – це детальний опис боїв проти більшовиків, махновців та денікінців, боїв, як правило, успішних.
Збагатили книгу документи та спомини про полк Чорних запорожців інших учасників Визвольної боротьби – Василя Чабанівського, Валентина Сім’янціва, Никифора Авраменка, Лавра Кемпе, Петра Первухина, Михайла Крата, Михайла Омеляновича-Павленка, Володимира Левицького, Дмитра Ґонти, Івана Цапка, Бориса Монкевича, Лева Шанковського та інших.

Детальніше...
 
Акція попередження Партії регіонів та Народної партії (Литвина) PDF Друк
Статті - Головна
П'ятниця, 01 жовтня 2010 01:02

Громадянський рух "Відсіч" після пікетування в Києві центральних офісів Партії регіонів та Народної партії (Литвина) перейшов до акцій попередження цих партій в обласних центрах з вимогою зняти з реєстрації у Верховній Раді антиукраїнський закон "Про мови в Україні".
30 вересня така акція відбулася у Львові. Учасники зареєстрували письмове звернення у львівських обласних офісах Партії регіонів та Народної партії (Литвина) і  вимагали від політиків зайнятися справами, які реально покращать життя громадян України, а не розколювати країну за мовною ознакою й не провокувати напруження, яке аж ніяк не сприяє     виходу країни з економічної кризи.

Детальніше...
 
Білоруси мали не лише червоних партизанів PDF Друк
Статті - Головна
Четвер, 30 вересня 2010 10:32

Це називається — косе щастя дослідника. Днями у прямому розумінні слова впала на голову з горішньої полиці книжкового магазину аналітична праця сучасного історика Олега Романька «Брунатні тіні в Поліссі. Білорусь 1941-45 рік». Автор живе і працює в Криму, видається в Росії і не приховує своєї неоімперської орієнтації. Але, що важливо, обмежує її кількома звичними штампами у передмові, а в самій книзі наводить достатню кількість фактів та документів, що дозволяють неупередженому читачеві дійти власних висновків.

Детальніше...
 
Найдавніші святині людства, або Де народжувалися і жили боги? PDF Друк
Статті - Історія
Середа, 29 вересня 2010 03:38

Любов Чуб

Результати численних історичних досліджень, проведених вже за часів української незалежності, є не лише несподіваними, а й приголомшливими. Доведено, що протягом десятиліть, століть, а то й тисячоліть багато чого з нашої історії перекручувалося, спотворювалося й приховувалося на догоду правлячим у певному проміжку часу владним силам (як відомо, історію пишуть найсильніші). І не лише доведено, а й розпочато очищення відомостей про нашу минувшину, яка поступово набуває правдивих та переконливих рис. Безсумнівним є те, що багатьом людям з різних країн світу буде цікаво взнати й подивитись на місця, де відбувались події, відображені у міфах, які нібито є давньогрецькими. Така цікавість відкриє шлях для втілення різних перспективних проектів - дослідницьких, охоронних, із розвитку туризму та супутньої інфраструктури тощо. Та головним є те, що світ, нарешті, дізнається, звідки саме забило джерело сучасної цивілізації.

Детальніше...
 
Антиукраїнська влада обрізає фінансування національно-державницьких проектів. Не дамо! PDF Друк
Статті - Головна
Вівторок, 28 вересня 2010 00:59

Арештовано українського благодійника Володимира Сапу. Станьмо на його захист!
10 вересня 2010 р. в Черкасах арештовано українського мецената, організатора численних патріотичних заходів, члена партії “Наша Україна” Володимира Яковича Сапу. Його звинуватили у співучасті у розкраданні бюджетних коштів, виділених на “Золоту підкову Черкащини”, не давши навіть ознайомитися з актами ревізії, яку проводили без участі директора – особи, що несе матеріальну відповідальність.

Детальніше...
 
Світоглядний урок ОУН PDF Друк
Статті - Головна
Понеділок, 27 вересня 2010 23:54

Богдан ЧервакБогдан Червак, ідеолог українського націоналізму

У далекому Відні, 81 рік тому відбувся установчий Конгрес Українських Націоналістів. Упродовж п’яти днів понад тридцять делегатів, які представляли різні, в основному емігрантські, українські політичні середовища після гострих дискусій прийшли до висновку, що віднині боротьбу за самостійність України має очолити нова сила під назвою «Організація Українських Націоналістів».
Феномен ОУН й надалі залишається у центрі суспільної уваги. Сучасні історики, політологи, політики, громадські діячі, пересічні громадяни не припиняють спроб, з одного боку, збагнути ту невичерпну енергію, яка живила ОУН у найдраматичні періоди нашої історії, надихаючи тисячі людей на жертовну боротьбу за українську державність, а з другого – її значний вплив на сьогодення, нинішню суспільно-політичну реальність.

Детальніше...
 
Галицькі москвофіли як модель соціально-політичної стратегії PDF Друк
Статті - Історія
Понеділок, 27 вересня 2010 00:12

Тетяна  Швидченко - незалежна дослідниця, спеціалізація: історичні науки

Мало  кому відомо, що на початку ХІХ століття Київ був значною мірою польськомовним. Так само лише нечисленна кількість зацікавлених знає, що в другій половині того ж століття на Галичині майже у всіх сферах життя домінували промосковські суспільно-політичні організації. Адже Галичина у свідомості пересічних українців закріпилася як нерушима цитадель українського націоналізму. Це ще один доказ того, що між уявленнями і дійсністю пролягає прірва завуальованих фактів та історичних стереотипів.

Детальніше...
 
Атака на фестиваль «Гайдамака.UA» в Ірпіні PDF Друк
Статті - Головна
Неділя, 26 вересня 2010 22:42

Сьогодні, під час проведення фестивалю повстанської та патріотичної пісні «Гайдамака.UA» група з 15 молодиків у спортивних костюмах і з битами напала на охорону і організаторів фестивалю.

Детальніше...
 
Експертний висновок — це інституційна позиція Могилянки PDF Друк
Статті - Головна
Неділя, 26 вересня 2010 15:19

Вчена рада Національного університету «Києво-Могилянська академія» на засіданні 23 вересня 2010 року одноголосно ухвалила експертний висновок фахівців НаУКМА щодо законопроекту «Про мови в Україні».
Експертний висновок — це інституційна позиція Могилянки, яка вказує на неконституційнсть згаданого законопроекту та базується на фаховому аналізі його ключових положень та наслідків запровадження.

Детальніше...
 
Позиція народного депутата PDF Друк
Статті - Політика
Неділя, 26 вересня 2010 12:26


Народний депутат України Андрій Парубій обраний заступником Голови Політичної Ради партії «Наша Україна». Колегами Андрія Парубія стали екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко та керівник Вінницької обласної організації партії Валентина Королькова, яких також обрали на відповідні партійні посади. Головою Ради партії обрано Валентина Наливайченка. Головою виконкому партії став Сергій Бондарчук. Таке рішення прийняла Політрада партії під час IX з’їзду «Нашої України».

Детальніше...
 
Забудьмо, шановні сусіди, про "креси всходні" PDF Друк
Статті - Політика
Субота, 25 вересня 2010 23:34

Жодні аргументи, факти чи зустрічні кроки української влади не змусять задуматися польських екстремістів в тому, що політична нетерпимість і шовінізм не є найкращими порадниками, особливо у взаєминах із сусідами, історія яких довгі століття була обрамлена польськими кайданами, починаючи з 1340 р., коли загони короля Казимира ІІІ напали на Львів.

Детальніше...
 
На фестивалі "Гайдамака.UA" пройшла репетиція акції на захист української мови PDF Друк
Статті - Головна
Субота, 25 вересня 2010 23:18

Сьогодні на фестивалі повстансько-патріотичної пісні "Гайдамака.UA" в місті Ірпені, що під Києвом, відбувся флеш-моб "Бий на сполох!", спрямований на захист української мови.

Детальніше...
 
Ілюзія влади - влада ілюзії PDF Друк
Статті - Головна
Субота, 25 вересня 2010 18:00

Мало хто ставить собі питання: що таке влада? Якщо когось і спитаєш, а він не читав класиків марксизму, далі «ну ... це ...» у своїй відповіді не доповзе. Насправді відповідь проста: влада - це свавілля і насильство керуючої меншості над керованою більшістю. Звідси друге запитання: чи може народ бути джерелом влади?

Детальніше...
 
Тюнінгована УРСР? PDF Друк
Статті - Головна
Субота, 25 вересня 2010 10:15

Під час робочого візиту до Німеччини "президента" України зустріли пікетом громадсько-активні українці, яким пощастило в той час також перебувати у цій країні. Вони тримали транспаранти з написом "назад в СРСР?" та гасла проти утисків свободи слова і інших громадянських свобод в Україні. Акція правильна, я б і сам до неї долучився, якби мав таку нагоду. Та і напис такий можна побачити на різних протестних акціях українців. Однак у мене виникло одне єдине питання: "А чому назад?". Чи виходили ми з нього коли не будь взагалі? Чи можна вважати, що змінивши вивіски, ми змінили суть самої держави? Та і взагалі, чи можна вимагати від тих, кого змалечку вчили прислужувати, одразу стати господарями?...

Детальніше...
 
Наталія Шухевич та Муталіф Геграєв. 62 роки шлюбу PDF Друк
Статті - Історія
П'ятниця, 24 вересня 2010 21:29

Від Ольги та Еркена Аймурзаєвих віє умиротвореністю — вони зробили «звичайний» людський подвиг, виконавши заповіт покійної Наталії Шухевич, яка хотіла бути похованою у рідній землі. Еркен дав особисту обітницю Наталі Йосипівні доправити її додому. А його дружина доводиться похресницею донедавна найстаршої з роду Шухевичів. В останню путь вони провели її з Кавказу через Росію та всю Україну суходолом. «Одного разу вона мене запитала, як я діятиму в разі її смерті, — згадує Еркен. — Я крок за кроком перелічив усі свої дії. Щоправда, перед тим обдзвонив усі організації і навіть написав таку собі шпаргалку. І коли я здав цей чи не найтяжчий іспит у житті, вона сказала — «тепер я спокійна».

Детальніше...
 
За брата кров PDF Друк
Статті - Головна
Вівторок, 21 вересня 2010 13:30

Роман КовальУ Клебань, що між Тульчином і Брацлавом, кінний відділ більшовиків увійшов без пострілу. Доки ще загін гадюкою втягувався між хати, з села вже повтікали майже всі юнаки. Село завмерло в очікуванні нещастя. Хто такі “товаріщі”, вже знав кожний...
Та потомлені походом москалі не дуже бешкетували. Повечерявши, вони швидко полягали спати...
А вночі в село ще тихше увійшли повстанці гайсинського отамана Лиха-Дорошенка... Діяли за наперед визначеним планом, тож отаману не довелося віддавати наказів. Козаки невеликими групами розійшлися по хатах, де стали на постій більшовики.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Наступна > Кінець >>